Mark Hamill zostanie templariuszem w nowym sezonie serialu „Knightfall”

Kamil Kacperski
14.08.2018 11:51
Mark Hamill|undefined Fot. Evan Agostini/Invision/AP/link

Luke Skywalker we własnej osobie wystąpi w 2. sezonie serialu History opowiadającym o templariuszach. Hamill wcieli się w postać rycerza-weterana, który stanie się mentorem młodszych kolegów po fachu. 

Mark Hamill znany z ról Luke'a Skywalkera oraz animowanego Jokera, zamieni miecz świetlny i pistolety z konfetti na tarczę, miecz i kolczugę. Stacja History poinformowała w poniedziałek 13 sierpnia 2018 roku, że powstanie 2. sezon serialu „Knightfall”, który opowiada o politycznych i fizycznych przepychankach zakonu templariuszy. 

Mężczyzna wcieli się w postać Talusa, zahartowanego żołnierza templariuszy, który będzie szkolił młodych rycerzy zakonu. Brzmi jak opis mistrza Yody, tylko wiecie, nie małego i nie zielonego:

Talus to zaprawiony w boju rycerz templariuszy, który brał udział w krucjatach i przez 10 lat znajdował się w niewoli na terenie Świętej Ziemi. Po powrocie do domu zajął się treningiem nowych rekrutów zakonu.

Knightfall - serial o templariuszach

Głównym bohaterem „Knightfall” jest Landry grany przez Toma Cullena. Mężczyzna jest ambitnym rycerzem zakonu, którego głównym celem jest zmotywowanie jego braci do poszukiwań Świętego Graala, o którym prawdopodobnie słyszeliście. Chociażby z filmu „Monty Python i Święty Graal”.

Oprócz ogłoszenia, że do obsady dołączył Mark Hamill, History poinformowało również, że zmiany dotknął również zakulisową część produkcji - showrunnerem „Knightfall” został Aaron Helbing znany z pracy nad „The Flashem” i „Spartacusem”. Na temat 2. sezonu serialu wypowiedział się szef ds. programów stacji, Eli Lehrer, który obiecał, że nowe odcinki będą mroczniejsze i bardziej naturalistyczne:

Nie możemy się doczekać, by pokazać naszym widzom zdecydowanie bardziej brutalną wersję „Knightfall” w 2. sezonie.

Knightfall 2 z Markiem Hamillem - kiedy premiera?

Na razie nie wiemy, kiedy odbędzie się premiera 2. sezonu serialu „Knightfall”, ale najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w 2018 roku. Stacja History ma jeszcze w zanadrzu 2. część 5. sezonu „Wikingów”, która zacznie być emitowana 28 listopada 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.