Nowy teaser i plakat „Opowieści podręcznej 2” nawołują kobiety do stawiania oporu

Natalia Hluzow
09.03.2018 17:20
Opowieść podręcznej 2|undefined Fot. kadr z wideo

Premiera 2. sezonu „Opowieści podręcznej” coraz bliżej. Kolejną odsłonę przejmującej dystopii na temat roli kobiet w społeczeństwie zobaczymy już w kwietniu 2018. Tymczasem serwis Hulu zaprezentował nowy teaser i plakat promujący produkcję. 

Serial Bruce'a Millera oparty na bestsellerowej powieści Margaret Atwood zadebiutował w 2017 roku i niemal od razu stał się gigantycznym hitem. Pierwszy sezon zdobył m.in. nagrodę Emmy i Złoty Glob dla najlepszego serialu dramatycznego, a także szereg wyróżnień dla zachwycającej Elisabeth Moss w roli głównej. Teraz „Opowieść podręcznej” powraca z 2. sezonem, rozbudowanym światem i nowymi postaciami oraz jeszcze silniejszym przesłaniem dla kobiet.  

„Opowieść podręcznej 2” - nowy teaser i plakat 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 2018 serwis Hulu zaprezentował nowy teaser oraz plakat przypominające o zbliżającej się dacie premiery 2. sezonu „Opowieści podręcznej”. W materiale wideo słyszymy głos głównej bohaterki oraz mamy szansę zobaczyć kilka ujęć z nowego sezonu, m.in. fragmencik retrospekcji związanej z postacią Emily (Alexis Bledel), która w nowych odcinkach ma stać się jedną z najważniejszych bohaterek. 

Widniejące na końcu hasło #ResistSister to hasztag związany z nową produkcją Hulu, który z jednej strony zapowiada bunt bohaterek w 2. sezonie serialu, a z drugiej namawia wszystkie kobiety do stawiania oporu przeciwko łamaniu ich praw. June rozpoczęła już swój bunt i zrzuciła kornet podręcznej, pod którym kazano jej ukrywać prawdziwą twarz. A przynajmniej tak sugeruje plakat promujący „Opowieść podręcznej 2”:

Opowieść podręcznej 2 Fot. foto: materiały prasowe Hulu

W 2. sezonie serialu poza Elisabeth Moss w roli June/Offred i innymi znanymi bohaterami, jak: komendant Waterford i jego żona (Joseph Fiennes i Yvonne Strahovski), Moira (Samira Wiley), Nick (Max Minghella), ciotka Lydia (Ann Dowd) i wspomniana już Emily (Alexis Bledel), zobaczymy też m.in. tajemniczą bohaterkę graną przez Marisę Tomei; matkę June, Holly, w którą wcieli się Cherry Jones; żonę Emily - Sylvię, którą zagra Clea Duvall oraz Bradleya Whitforda w roli jednego z założycieli Gilead. Premiera już 25 kwietnia 2018. W Polsce „Opowieść podręcznej” udostępnia platforma Showmax.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.