Żegnaj Litchfield, witaj Max! Netflix ogłosił datę premiery 6. sezonu „Orange Is The New Black”

Natalia Hluzow
05.06.2018 18:00
Orange is the new black|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Netflix opublikował zapowiedź 6. sezonu swojego oryginalnego serialu „Orange Is The New Black” i ogłosił, kiedy produkcja powróci na ekrany.

Słynny serial Netfliksa o więźniarkach z Litchfield powraca! Tym razem bohaterki spotkamy jednak w zupełnie nowym miejscu i w zupełnie nowych sytuacjach. Po buncie wszczętym pod koniec 4. sezonu serialu i kontynuowanym przez wszystkie odcinki „Orange Is The New Black 5”, większość kobiet czeka zmierzenie się z więzieniem o zaostrzonym rygorze, czyli tzw. maksem. Jak poradzą sobie w nowych okolicznościach? Okazuje się, że przekonamy się o tym już niebawem. 

Orange is the new black Fot. foto: JoJo Whilden/Netflix

„Orange Is The New Black” - kiedy premiera 6. sezonu?

Na powrót Piper, Alex, Taystee, Suzanne, Red, Doggett, Lorny, Nicky, Big Boo, Glorii, Marii i Josepha Caputo oraz pozostałych bohaterek i bohaterów serialu fani czekali od czerwca 2017 roku. Wreszcie, po roku od premiery 5. sezonu produkcji, Netflix przestał trzymać widzów w niepewności i ogłosił datę premiery 6. sezonu „Orange Is The New Black”. Nowe odcinki zadebiutują na platformie 27 lipca 2018 roku.

„Orange Is The New Black” zadebiutował w serwisie w 2013 roku jako jedna z pierwszych oryginalnych produkcji Netfliksa. Pierwszy sezon był ekranizacją autobiograficznej książki Piper Kerman pt. „Dziewczyny z Danbury”, a jego centralną postacią była Piper Chapman. Później fabuła serialu poszła już swoim, oryginalnym torem, a inne postacie zaczęły odgrywać równie ważne role, co Piper.

Orange is the new black Fot. foto: JoJo Whilden/Netflix

W ciągu 5 lat produkcja zaskarbiła sobie rzesze fanów i zdobyła uznanie krytyków dzięki swojej wyjątkowej tematyce, nietypowemu podejściu do „kina kobiecego” oraz różnicowaniu atmosfery od dramatu społecznego, przez romans i komedię po pełen grozy thriller. Serial zdobył ponad 20 nagród (m.in. Emmy) i doczekał się niemal 50 innych nominacji, w tym do Złotego Globu. Czy 6. sezon „Orange Is The New Black” utrzyma poziom i spełni oczekiwania fanów? Dowiemy się już 27 lipca 2018. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.