Oryginalna odtwórczyni Daenerys Targeryen zdradziła, dlaczego porzuciła rolę w "Grze o tron"

29.01.2021 08:54
CARNIVAL ROW Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Tamzin Merchant - aktorka, która oryginalne miała zagrać Daenerys Targeryen przerwała milczenie na temat "Gry o tron". Zdradziła, dlaczego  porzuciła rolę w serialu HBO. 

Po 12 latach Tamzin Merchant postanowiła w końcu skomentować swoją pracę na planie "Gry o tron". Aktorka oryginalnie miała wcielać się w Daenerys Targeryen.

"Gra o tron" - oryginalna Daenerys Targeryen przemówiła po latach

Matka Smoków, Zrodzona w Burzy, Niespalona, Wyzwolicielka z Okowów - to tylko kilka przydomków jednej z głównych bohaterek serialu "Gra o tron" i sagi "Pieśni ludu i ognia" autorstwa George'a R.R. Martina. Nie wszyscy wiedzą, ale początkowo w Daenerys Targeryen wcale nie miała wcielać się Emilia Clarke.

Polecamy

Zanim brytyjska aktorka otrzymała propozycję roli od HBO, postać Dany miała grać Tamzin Merchant. I nawet zagrała w pierwotnej wersji pilota serialu, którą porzucono i zdecydowano się stworzyć od samego początku. Aktorka postanowiła w końcu przerwać milczenie i opowiedzieć jak wyglądało jej doświadczenie na planie "Gry o tron" w rozmowie z Entertainment Weekly.

Kręcenie tego pilota było naprawdę świetną lekcją. To była afirmacja słuchania moich instynktów i podążania za nimi, ponieważ od początku próbowałam wycofać się z tej sytuacji i podczas procesu kontraktowania finalnie wycofałam się. Do tej roli nakłonili mnie przekonywający ludzie. Potem znalazłam się nagle naga i przestraszona w Maroku, jadąc na koniu, który był wyraźnie bardziej podekscytowany tym, że tam byłam, niż ja.
Polecamy

Okazuje się więc, że rola Daenerys od samego początku nie była w smak Merchant. W końcu zdecydowała się opuścić obsadę.

To była lekcja, że jeśli moje wnętrzności opowiadają mi, że dana historia, nie jest czymś, co chcę opowiedzieć, to nie powinnam udawać, że jestem podekscytowana tylko dlatego, że inni ludzie mówią mi, że powinnam być podekscytowana. Nie miałam żadnego przygotowania aktorskiego, tylko swój instynkt. A to, co mnie podnieca i co mnie napędza, to fascynująca historia i fascynująca postać. A dla mnie "Gra i tron" nigdy nie była taka. Myślę, że to dowodem na to jest fakt, że Emilia Clarke uczyniła tę rolę roli ikoniczną, bo była rzeczywiście podekscytowana opowiedzeniem tej historii, była dostojna i doskonała. Ale w moim przypadku, nie miałam tej opowieści w sercu.

Jak widać, rezygnacja z roli wszystkim się opłaciła. Merchant nie robiła czegoś wbrew sobie, "Gra o tron" okazała się wielkim hitem, a Clarke została rozpoznawalną na całym świecie gwiazdą.

Polecamy

Tamzin Merchant - co stało się z oryginalną Daenerys?

Aktorka może nie zrobiła tak spektakularnej kariery jak jej następczyni, ale ma rzeszę wiernych fanów dzięki serialowi urban fantasy"Carnival Row" w klimacie neo-noir. Merchant wciela się w jedną z głównych bohaterek - Imogen Spurnrose. Akcja serialu stworzonego przez Amazon Prime rozgrywa się w neo wiktoriańskim mieście, którego mieszkańcami są nie tylko ludzie, ale również różne mityczne stworzenia. Produkcja doczeka się niebawem drugiego sezonu, którego premiera nastąpi w pierwszej połowie roku 2021.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.