Pierwszy zwiastun serialu Marvela „Inhumans”

Kamil Dachnij
30.06.2017 09:59
Pierwszy zwiastun serialu Marvela „Inhumans” Fot. kadr z filmu

To być może najdziwniejsza paczka superbohaterów, jaką zobaczymy od Marvel Entertainment. 

Pierwotnie „Inhumans” miało trafić na duży ekran, ale Rodzina Królewska Marvela ostatecznie doczekała się serialu dla stacji ABC. Pierwsze dwa odcinki zostały nakręcone kamerami IMAX i właśnie w tych kinach zadebiutują 1 września 2017 roku w USA. Jest to bez wątpienia dość oryginalny sposób prezentacji serialu. W telewizji premiera odbędzie się 29 września 2017 roku.

W przeciwieństwie do Iron Mana, Spider-Mana czy nawet Hulka, wyjaśnienie kim są Inhumans wymaga dłuższego opisu. Mówiąc najogólniej, bohaterzy są potomkami ludzi, którzy byli królikami doświadczalnymi pozaziemskiej rasy Kree. Obcy próbowali zmienić homo sapiens w broń, która pomoże im zwalczyć ich wrogów, Skrullsów. Za sprawą terygenicznej substancji, Inhumans nabyli niezwykłe moce. W serialu, tak jak i w komiksach, spotkamy się z tzw. Rodziną Królewską, którą przewodzą Black Bolt oraz jego żona Medusa. Bohaterów spotkają duże kłopoty – w ich mieście na Księżycu wybuchnie bunt, który zmusi ich do ucieczki na Ziemię. A mówiąc dokładniej, na Hawaje.

Wspomnianego Black Bolta zagrał Anton Mount („Hell on Wheels”), a Meduzę Serinda Swan („Tron: Dziedzictwo”). W obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Iwan Rheon („Gra o tron”) jako Maximus, Eme Ikwuakor („Ink”) jako Gorgon, Isabelle Cornish („Puberty Blues”) jako Crystal oraz Ken Leung („Lost – zagubieni”) jako Karnak. Showrunnerem serialu jest Scott Buck, który był producentem min. „Dextera” oraz „Iron Fist”. Trudno powiedzieć, jak przyjmą się Inhumans, których początki sięgają 1965 roku, ale jedno jest pewne – jest to najdziwniejsza grupa superbohaterów, jaką zobaczymy do tej pory od Marvela. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.