Reżyser „Gry o tron” potwierdził śmierć jednego ze Starków

Natalia Hluzow
21.12.2017 16:23
Reżyser „Gry o tron” potwierdził śmierć jednego ze Starków Fot. materiały prasowe HBO

Fani serialu są już przyzwyczajeni do częstego żegnania się ze swoimi ulubionymi bohaterami. Na kogo padło tym razem?

Ostatnie odcinki 7. sezonu „Gry o tron” przyniosły namiętne połączenie lodu i ognia, ale też wiele przykrych i przerażających momentów, jak śmierć Viseriona, szturm Innych na mur oraz śmierć jednego z ostatnich Starków.

Był nim oczywiście Benjen Stark, brat Neda, który w 6. odcinku 7. sezonu („Za murem”) uratował Jona Snow z rąk hordy nieumartych, co sam przypłacił życiem. Choć na ekranie nie pojawiał się często, zaskarbił sobie sporą sympatię fanów serialu, gdyż zawsze zjawiał się w dobrym momencie, by uratować któregoś z młodych członków rodziny. Dlatego wiele osób miało nadzieję, że Benjenowi jednak udało się przeżyć. Alan Taylor, reżyser odcinka „Za murem”, nie pozostawił jednak złudzeń. W komentarzu do wydania DVD powiedział, że „to był jego koniec”.

Istnieją oczywiście szanse, że zaatakowany przez nieumartych Benjen sam stanie się jednym z nich i w finałowym sezonie powróci u boku Viseriona i Nocnego Króla. Niemniej, tego typu powrót bohatera byłby niepożądany przez fanów, a do tego mało prawdopodobny. Benjen był bowiem wyjątkiem wśród postaci przebywających za murem i choć Biały Wędrowiec już raz go dopadł, nie zdołał przemienić go w jednego z Innych. Wszystko wskazuje więc na to, że brat Neda, podobnie jak Meera, nie powróci w finałowym sezonie serialu.

Ósmy i ostatni sezon „Gry o tron” trafi na ekrany w 2019 roku. Do tego czasu będziemy Was informować o wszystkich nowinkach związanych z serialem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.