Serial „Pozostawieni” doczeka się 3. i ostatniego sezonu

Robert Skowronski
11.12.2015 14:33
Serial „Pozostawieni” doczeka się 3. i ostatniego sezonu Fot. materiały prasowe

Fani dostali jednocześnie dobrą i złą wiadomość. Powstaną kolejne odcinki „Pozostawionych”, będzie to jednak finałowa seria.

Stacja HBO zamówiła trzeci (i ostatni) sezon serialu tworzonego przez Damona Lindelofa oraz Toma Perrotta. Los produkcji z główną rolą Justina Theroux po finale, który odbył się 6 grudnia 2015, był bardzo niepewny. Jednak fani demonstrujący i domagający przed biurami HBO na Manhattanie kolejnej serii w końcu dopięli swego.

Informację o tym, że doczekamy się trzeciego sezonu, stacja podała na swoim profilu na Facebooku:

Konieczne jednak było pójście na pewien kompromis. Trzeci sezon powstanie, ale definitywnie zakończy on losy serialu. Decyzję o tym komentuje prezes HBO, Michael Lombardo:

Z wielkim entuzjazmem witamy u nas ponownie Damona Lindelofa, Toma Perrottę i ich niepowtarzalny talent przy trzecim i ostatnim sezonie „Pozostawionych”. Ten program udowodnił, że jest jednym z najbardziej wyróżniających się produkcji HBO. Jesteśmy niesamowicie dumni z jego niezrównanej oryginalności. Podziwiamy i wspieramy artystyczną wizję Damona oraz respektujemy jego decyzję o zakończeniu serialu w przyszłym sezonie.

Głos w tej sprawie zabrał też Damon Lindelof, który jest wdzięczny stacji, że dała mu dużo wsparcia i artystycznej swobody:

Tom, ja i nasz niesamowity zespół scenarzystów i producentów, dołożyliśmy wielu starań w kreowaniu tych sezonów niczym powieści... z początkiem, środkiem i zakończeniem. Po tym jak zamknęliśmy ostatni sezon, stało się dla nas jasne, że cała seria podążała według tego samego schematu. Mając swój początek i rozwinięcie, najbardziej ekscytującą rzeczą będzie teraz doprowadzenie „Pozostawionych” do definitywnego finału. Mamy na myśli, że będzie on szalenie niejednoznaczny i niesamowicie emocjonujący, zresztą jak wszystko, co moim zdaniem łączy się z tym programem.

Lindelof podziękował również za wsparcie fanów i pozytywny odzew krytyki. Uważa, że jest tym samym upoważniony, aby powrócić jeszcze raz do świata swojego serialu.

„Pozostawieni” skupiają się na historii o tajemniczym zniknięciu 2 procent mieszkańców Ziemi. Ci, którzy pozostali, starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Drugi sezon pokazywał rodzinę Garvey'ów, która przeniosła się do miasteczka we wschodnim Teksasie, z którego nie zniknęła ani jedna osoba.

Czekacie na trzeci sezon „Pozostawionych”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.