Serial o Sabrinie, nastoletniej czarownicy, ma już oficjalny tytuł i zdjęcie głównej bohaterki

Natalia Hluzow
04.05.2018 11:04
Chilling Adventures of Sabrina Kiernan Shipka|undefined Fot. Rob Latour/REX/Shutterstock/EAST NEWS; materiały prasowe

Roberto Aguirre-Sacasa, twórca mrocznej wersji komiksu i serialu o Sabrinie, nastoletniej czarownicy, potwierdził na swoim Twitterze, jaki tytuł będzie nosiła nowa produkcja Netfliksa.

Trwają zdjęcia do rebootu serialu o nastoletniej czarownicy, Sabrinie Spellman, będącego jednocześnie adaptacją komiksu z serii Archie Horror. Nowa wersja Sabriny, która musi godzić ze sobą życie licealistki z Baxter High i los czarownicy walczącej z mrocznymi siłami, zadebiutuje już w 2018 roku jako produkcja oryginalna Netflix. 

Netflix: oficjalny tytuł serialu o Sabrinie

Oficjalny tytuł nowego serialu o Sabrinie nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Zgodnie z tradycją Netfliksa i wszystkimi znakami na niebie i ziemi, serial będzie nosił bliźniaczy względem komiksowego pierwowzoru tytuł: „Chilling Adventures of Sabrina”, co można tłumaczyć jako „mrożące krew w żyłach przygody Sabriny”. Poinformował o tym sam twórca komiksu i adaptacji, Roberto Aguirre-Sacasa, na swoim Twitterze, publikując jednocześnie oficjalne zdjęcie Kiernan Shipki w roli Sabriny:

To oficjalne! „Chilling Adventures of Sabrina” to nasz tytuł! Jest w tym coś niecnego...

„Chilling Adventures of Sabrina” - obsada i twórcy

„Chilling Adventures of Sabrina” jest mroczną wariacją opowieści o nastoletniej czarownicy, powstałą w 2014 roku na łamach komiksów Archie Horror. Nowy serial Netfliksa zapowiadany jest jako pełna czarnoksięstwa opowieść z dreszczykiem, której bliżej do „Dziecka Rosemary” czy „Egzorcysty” niż do oryginalnego serialu o Sabrinie z lat 90.  Obok Kiernan Shipki w roli Sabriny, wystąpią Ross Lynch jako jej chłopak, Harvey Kinkle oraz Miranda Otto i Lucy Davies jako ciotki Sabriny – Hilda i Zelda Spellman. W serialu pojawią się również: Jaz Sinclair jako przyjaciółka czarownicy, Michelle Gomez jako Madame Satan, Chance Perdomo jako kuzyn SabrinyRichard Coyle jako Ojciec Blackwood i Bronson Pinchot jako dyrektor Baxter High. Serial o Sabrinie nie mógłby się też oczywiście obyć bez słynnego kota Salema. Wciąż nie wiadomo jednak, kto użycza mu głosu.

Twórcą serialu jest Roberto Aguirre-Sacasa, który odpowiada również za produkcję i scenariusz. Pierwszy odcinek wyreżyserował Lee Toland Krieger, który współpracował wcześniej z Sacasą przy serialu „Riverdale”.

Netflix zapowiedział, że premiera serialu odbędzie się jeszcze w 2018 roku, nie podano jednak oficjalnej daty premiery.  

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.