Netflix zapowiada kolejny hit. Czym zaskoczy nas thriller psychologiczny „The Alienist”?

Natalia Hluzow
23.01.2018 13:53
Netflix zapowiada kolejny hit. Czym zaskoczy nas thriller psychologiczny „The Alienist”? Fot. kadr z wideo

Genialny i maniakalny psycholog, poszukiwania seryjnego mordercy chłopców-prostytutek i mroczne ulice Nowego Jorku z końca XIX wieku... „The Alienist” to kolejna mocna pozycja na liście seriali Netfliksa.

Netflix to nie tylko platforma streamingowa, lecz także bardzo sprawny producent i dystrybutor filmów i seriali. Władzom przedsiębiorstwa trzeba przyznać, że mają naprawdę dobrego nosa do dzieł, które decydują się wypuszczać pod szyldem oryginalnych produkcji Netfliksa. Sukcesy seriali takich jak „House of Cards” czy „Stranger Things” przebijają już tylko najważniejsze produkcje HBO. Co więcej, serwis nie osiada na laurach i nie polega tylko na sprawdzonych serialach, lecz odważnie wprowadza do swojej oferty kolejne potencjalne przeboje. W rok 2018 wszedł pewnym krokiem, w pierwszych dniach stycznia prezentując „The End of F**king World”, a na 2 lutego zapowiadając cyberpunkowego czarnego konia sezonu o tytule „Modyfikowany węgiel”. Teraz ogłasza premierę kolejnego mocnego serialu – „The Alienist”.

the alienist 1 Fot. foto: materiały prasowe

O czym jest serial „The Alienist”?

Produkcja, którą już niebawem zobaczymy na Netfliksie, to trzymający w napięciu kryminał i niespotykana historia jednego z najsłynniejszych miast na świecie, które za wszelką cenę chce ukryć swoje mroczne sekrety. Akcja toczy się w 1896 roku w realiach pozłacanego wieku w Nowym Jorku. Laszlo Kreizler, genialny i maniakalny psycholog, znany jako „alienista” stosujący nową kontrowersyjną metodę leczenia chorób psychicznych, jest jedyną nadzieją słynnego policjanta, Teddy'ego Roosevelta, na schwytanie sprawcy makabrycznych mordów na młodych chłopcach. Specyficznemu psychologowi w dochodzeniu pomogą John Moore, ilustrator jednego z nowojorskich dzienników, oraz Sara Howard - ambitna sekretarka, która pragnie zostać pierwszą kobietą-detektywem w historii miasta. „The Alienist” to bezkompromisowy thriller psychologiczny oparty na wielokrotnie nagradzanej powieści Caleba Carra.

Trailer „The Alienist”

 Stacja TNT, na której oryginalnie emitowany jest serial (od 22 stycznia 2018 roku), już jakiś czas temu zaprezentowała teaser pierwszego sezonu:

Na YouTube stacji znalazły się też materiały przedstawiające głównych bohaterów:

  • Daniela Brühla w roli Laszlo Kreizlera - ekscentrycznego psychologa,
  • Luke'a Evansa w roli Johna Moore'a - ilustratora jednego z nowojorskich dzienników,
  • Dakotę Fanning w roli Sary Howard - ambitnej sekretarki, zdeterminowanej, aby zostać pierwszą w historii miasta kobietą - detektyw policji. 

Kiedy premiera „The Alienist”?

Serial będzie można obejrzeć na Netfliksie już 19 kwietnia 2018 roku. Prócz wspomnianej głównej obsady występują w nim także: Brian Geraghty (The Hurt Locker. W pułapce wojny), Douglas Smith (Sama przeciw wszystkim), Matthew Shear (Mistress America), Matt Lintz (Piksele), Robert Ray Wisdom (Prawo ulicy) oraz Q'orianka Kilcher (Podróż do Nowej Ziemi). Reżyserem i producentem wykonawczym jest nominowany do nagrody BAFTA Jakob Verbruggen (Black Mirror). Za produkcję odpowiadają laureat Oscara - Eric Roth (Forrest Gump), nominowany do Oscara Hossein Amini (Drive), E. Max Frye (Foxcatcher), Steve Golin i Rosalie Swedlin z Anonymous Content, Chris Symes oraz Cary Fukunaga (Detektyw). Zdjęcia zrealizowano w Budapeszcie. Serial powstał we współpracy z Paramount Television oraz Turner's Studio T. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.