Nowy azjatycki park w „Westworld 2” oficjalnie potwierdzony przez twórców. Jak będzie się nazywał?

Natalia Hluzow
AKTUALIZACJA 14.05.2019 05.03.2018 15:29
AKTUALIZACJA 14.05.2019 05.03.2018 15:29
Shogun World|undefined Fot. kadr z serialu "Westworld"

Poznaliśmy oficjalną nazwę nowego parku, jaki pojawi się w 2. sezonie serialu „Westworld”. Twórcy wytłumaczyli również, dlaczego zdecydowali się na właśnie taki motyw.

Odkąd ogłoszono, że w „Westworld 2” zobaczymy nowe światy, fani serialu niemal od razu założyli, że jednym z nich będzie świat samurajów. Od tego czasu zachodzili też w głowę, w jaki sposób będzie on połączony ze światem Dzikiego Zachodu. Teraz mamy już potwierdzenie samych twórców serialu, że nowy sezon zaprezentuje japoński park rozrywki. Poznaliśmy też jego oficjalną nazwę.

Shogunworld – nowy park tematyczny w „Westworld”

Okazuje się, że twórcy nie zdecydowali się na nieoficjalnie nadaną przez fanów nazwę nowego parku i w 2. sezonie „Westworld” nie zobaczymy świata samurajów, lecz świat szogunów. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to Shogun World czy Shogunworld, wiadomo jednak, dlaczego twórcy zdecydowali się rozszerzyć uniwersum serialu właśnie w tę stronę. Jonathan Nolan i Lisa Joy opowiedzieli o tym w rozmowie z The Hollywood Reporter. Jak powiedział Nolan:

Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na świat szogunów, motyw Imperium Japońskiego, jest ta wspaniała relacja łącząca złotą erę westernu ze złotą erą filmów samurajskich. Kiedy tylko Akira Kurosawa robił film, od razu był on przerabiany na film z kowbojami. Fakt, że te historie sprawdzały się w dwóch zupełnie różnych gatunkach i językach oraz związki, jakie pomiędzy tymi dwoma gatunkami zachodziły, były dla mnie zawsze fascynującym hołdem dla Kurosawy i jego wpływu na największe westerny wszech czasów.

Joy dodała natomiast:

To fantastyczne, że możemy pracować z aktorami, z którymi nie pracowaliśmy wcześniej. To daje nam dostęp do azjatyckich aktorów i azjatyckiej społeczności, co jest dla mnie jako pół Azjatki bardzo ważne.

„Westworld 2” ma poszerzyć uniwersum serialu nie tylko o park szogunów, lecz także o kilka innych nowych światów, jednocześnie zgłębiając jeszcze bardziej tajemnice świata Dzikiego Zachodu oraz ukazując początki działania firmy Delos. Twórcy radzą również przygotować się na dużo większą dawkę brutalności na ekranie. W 2. odsłonie „Westworld” zarówno hosty, jak i ludzie mają okazać się bezlitośni. W serialu powrócą znane twarze, a także pojawią się nowi bohaterowie. Poza azjatycką obsadą będą to m.in. Liam Hemsworth i Tessa Thompson. Premiera już 22 kwietnia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.