„Westworld 2”: finalny zwiastun 2. sezonu ukazuje, jak bardzo zmienił się świat Dzikiego Zachodu

Natalia Hluzow
29.03.2018 17:51
Dolores z Westworld|undefined Fot. kadr ze zwiastuna "Westworld 2"

HBO zaprezentowało ostateczny zwiastun 2. sezonu „Westworld” o podtytule „The Door”. Co nowa zapowiedź mówi nam o nadchodzących odcinkach?

Serial „Westworld” zadebiutował na antenie HBO w 2016 roku i początkowo był traktowany jak serial niszowy. Stworzony przez Jonathana Nolana i Lisę Joy, dopracowany w każdym calu i z Anthonym Hopkinsem w jednej z głównych ról aspirował raczej do bycia kolejnym artystycznym osiągnięciem stacji, niż stania się popkulturowym fenomenem. Szczęśliwie okazało się jednak, że poza nagrodami festiwalowych jurorów i uznaniem krytyków, produkcja zdobyła również rzesze fanów, którzy przez dwa lata cierpliwie czekali na 2. sezon „Westworld”.

Serial powraca więc w wielkim medialnym szumie - wśród licznych teaserów, wywiadów z gwiazdami, zakulisowych materiałów i zagadkowych form promocji. Zaś w ramach wisienki na torcie niecały miesiąc przed premierą (zapowiedzianą na kwiecień 2018) pojawił się pełny, finalny zwiastun „Westworld 2”.

„Westworld 2” - finalny zwiastun 2. sezonu

Trailer opublikowano na oficjalnym profilu „Westworld” na Twitterze z opisem: „Nadeszło rozliczenie”. Widzimy w nim krajobraz po bitwie hostów przeciwko ludziom, nowych bohaterów, filozoficzne rozważania, dawkę romansu oraz zapowiadany od dawna Shogun World. Możemy dostrzec, jak bardzo stworzone przez firmę Delos hosty zmieniły się od czasu, kiedy były tylko zabawkami w rękach gości parku Dzikiego Zachodu oraz jak brutalny będzie ich odwet na wcześniejszych oprawcach. Szczególnie jeśli chodzi o żądną krwi Dolores...

Natomiast wprawne ucho fana rocka bez wątpienia wyłapie cover utworu Nirvany, który serialowy kompozytor Ramin Djawadi umieścił w tle.

Jak widać, Westworld znany z pierwszego sezonu zmienił się nie do poznania. Hosty przejęły kontrolę, jednak czy uda im się ją utrzymać? Czy główne bohaterki, Dolores i Meave, poróżni koncepcja zemsty na ludziach? Co spotka hosty w świecie rzeczywistym? Jak się do niego przedostaną? I czy Mężczyznie w czerni ostatecznie uda się spełnić dane słowo i zrównać to miejsce z ziemią? 

Finalny zwiastun „Westworld 2” rodzi mnóstwo pytań. Na odpowiedzi będziemy musieli jednak poczekać do premiery nowych odcinków. „Westworld 2” zadebiutuje w USA już 22 kwietnia 2018. Na polskiej platformie HBO GO będzie natomiast dostępny od 23 kwietnia 2018. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.