Więckiewicz i Pazura w serialu HBO na podstawie książki Jakuba Żulczyka

Robert Skowronski
20.03.2017 10:05
Więckiewicz i Pazura w serialu HBO na podstawie książki Jakuba Żulczyka Fot. Ons.pl

Miniserial „Ślepnąc od świateł” tworzony jest przez HBO Polska. Według nieoficjalnych doniesień poznaliśmy nazwiska gwiazd produkcji.

O udziale w serialu Roberta Więckiewicza poinformował portal Wirtualnemedia.pl, zaś o angażu Cezarego Pazury napisał serwis Naekranie.pl. Wieści dotyczące pierwszego z wymienionych nie zostały potwierdzone przez HBO Polska, angaż drugiego z aktorów jest już pewny. Prace na planie produkcji trwają od listopada 2016 roku i nie dobiegły jeszcze końca.

Całość ma się składać z sześciu odcinków, których twórcą jest Krzysztof Skonieczny, reżyser, scenarzysta oraz gwiazda filmu „Hardkor Disko”. Miniserial bazuje na książce autorstwa Jakuba Żulczyka, który do spółki z Skoniecznym pisze scenariusz. Gotowe dzieło ma zadebiutować na ekranach w 2017 roku.

„Ślepnąc od świateł” to zapis sześciu dni z życia dilera kokainy. Akcja toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Książka opisywana jest jako zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń. Lektura ma skłaniać do zastanowienia się nad znaczeniem w dzisiejszym świecie takich wartości, jak miłość, przyjaźń czy wierność.

Jakub Żulczyk tak w 2014 roku mówił o swojej książce:

Warszawa jest twierdzą, do której ludzie z całego kraju przyjeżdżają ze sprzętem wspinaczkowym, żeby się na nią wspiąć, stanąć na szczycie, popatrzeć na resztę Polski i niczym bohater „Vabanku” powiedzieć: „Tu się oddycha”. Na szczycie są nagroda, kariera, awans, pieniądze. Warszawa to świat potencjału, świat szansy, bardzo mocno zmitologizowany, jak większość stolic zresztą. Chciałem się pobawić tą wizją, wymyślając bohatera, który robi tu karierę jako handlarz kokainy.

Autor w swojej publikacji ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz. Zostaje on nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni.

HBO Polska już wkrótce uraczy nas 2. sezonem „Watahy”, który ma zadebiutować jesienią 2017 roku. Nie tak dawno temu, bo w listopadzie i grudniu 2016, emitowane były nowe odcinki „Paktu” z Marcinem Dorocińskim.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.