"Wiedźmin": co by było, gdyby serial powstał w latach 90.?

08.01.2020 10:47
The Witcher - 90s VHS Netflix|undefined Fot. Jason Alan Dewey

Na serial "Wiedźmin" miliony fanów na całym świecie czekały od wielu lat. Co by było, gdyby telewizyjna historia Geralta, Yennefer i Ciri powstała w latach 90.?

Pod koniec grudnia 2019 roku Netflix w końcu zaprezentował światu pierwszy sezon "Wiedźmina". Serial z miejsca stał się wielkim hitem i wpłynął znacząco na popkulturę. Z tego powodu w sieci zaroiło się od różnych zabawnych przeróbek. Dołączyło do nich nowe wideo, którego autor postanowił pokazać fanom, jak wyglądałby historia Geralta z Rivii, gdyby zekranizowano ją w latach 90. XX wieku.

"Wiedźmin" z lat 90. w wersji VHS

Na kanale YouTube Jason Alan Dewey pojawiła się fanowska czołówka nowego hitu Netfliksa. Twórca trwającego trochę ponad minutę wideo postanowił cofnąć się w czasie o 30 lat i przywrócić klimat dawno minionej epoki. Poniższe wideo daje szansę starszym widzom cofnąć się w czasie, a młodszym zobaczyć, jak to kiedyś to, kurła było!

W przeróbce pojawiło się wszystko, co każdy szanujący się serial z lat 90. posiadał. Jest trójwymiarowe logo twórców na tle przestrzeni kosmicznej, najlepsze fragmenty z całego serialu oraz przedstawienie aktorów, wcielających się w głównych bohaterów. Ostatnią dekadę XX wieku słychać również w ścieżce dźwiękowej czołówki.

Przeczytaj także

Jason Alan Dewey jako motyw przewodni postanowił wykorzystać cover utworu "Grosza daj wiedźminowi" w metalowej wersji, stworzonej przez Dana Vasca.

Chociaż miłośnicy fantasy marzyli o filmie lub serialu na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego od lat, musieli czekać na przyzwoitą adaptację ponad 30 lat.

Przeczytaj także

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

 Wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" można oglądać w bazie serwisu. W planach jest kontynuacja serialu. Już zapowiedziano, że drugi sezon zadebiutuje w roku 2021. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w lutym 2020 roku. 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.