"Wiedźmin" - obsadzono kolejnego króla. Kto zagra Henselta w 2. sezonie produkcji?

25.01.2021 15:02
"Wiedźmin" - obsadzono kolejnego króla. Kto zagra Henselta w 2. sezonie produkcji? Fot. materiały prasowe/Katalin Vermes/Netflix

Wygląda na to, że Geralt (albo, co bardziej prawdopodobne, Yennefer) będzie miał do czynienia z kolejnymi monarchami - w 2. sezonie "Wiedźmina" ma się bowiem pojawić Król Henselt, władca Kaedwen.

Wiedźmin - w 2. sezonie pojawi się kolejny król

Jak podaje strona Redanian Intelligence, która wielokrotnie udowodniała, że warto jej zaufać w sprawach związanych z serialem "Wiedźmin", do obsady produkcji dołączył Edward Rowe. Aktor ma raczej krótką filmografię, a jego największą rolą był występ w dramacie "Bait". Co jest jednak ciekawsze, Rowe ma zagrać rolę króla Henselta, władcy Kaedwen.

Polecamy

Postać będzie wam niewątpliwie znajoma, jeśli czytaliście książki Sapkowskiego lub graliście w "Wiedźmina 2: Zabójców królów" - tam był bowiem jedną z najważniejszych postaci pobocznych. Monarcha był wyjątkowo rasistowską postacią, wydając ogromne pieniądze i wysyłając wielu żołnierzy do walki z bojownikami z oddziałów Wiewiórek. 

Z doniesień RI wynika, że Rowe podpisał umowę na kilka odcinków, więc wygląda na to, że król będzie się pojawiał w 2. sezonie wielokrotnie i będzie ważnym graczem w trakcie wojny królestw północy z Nilfgaardem (co akurat pasuje do opisów z książek).

Polecamy

Pierwszy sezon "Wiedźmina" jest dostępny na Netfliksie od grudnia 2019 roku. Oprócz tego platforma streamingowa wydała dwa programy dokumentalne o tworzeniu epizodów "Wiedźmina" i niezliczone materiały dodatkowe, które dostępne są na YouTubie (jak chociażby dwie części bestiariusza). 

Do obsady 2. sezonu "Wiedźmina" dołączyli wcześniej Kim Bodnia jako Vesemir, Yasen Atour jako Coen, Agnes Bjorn jako Vereena, Paul Bullion w roli Lamberta, Basil Eidenbenz jako Eskel, Aisha Fabienne Ross jako Lydia, Kristofer Hivju jako Nivellen oraz Mecia Simson w roli Francesci. Data premiery nowych odcinków serialu jest niestety nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.