Zobaczcie zwiastun "Stulecia Winnych", który opowie o I Wojnie Światowej oczami Polaków

Kamil Kacperski
19.02.2019 11:36
Stulecie Winnych|undefined Fot. kadr z wideo

Osią fabularną serialu jest historia bliźniaczek - Ani i Mani Winnych, których matka umiera podczas porodu, a bliscy muszą zmierzyć się z tą tragedią i zapewnić dziewczynkom jak najlepsze życie. Za produkcję jest odpowiedzialna Telewizja Polska.

"Stulecie Winnych" to nadchodzący serial telewizyjny, który został zrealizowany dla Telewizji Polskiej. W sieci zaprezentowano pierwszy zwiastun produkcji, która powstała na motywach bestsellerowej sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. "Stulecie winnych" opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny z podwarszawskiego Brwinowa, wplecionych w dramatyczne wydarzenia XX wieku.

Stulecie Winnych - oto zwiastun

Według informacji udostępnionych przez Telewizję Polską, pierwszy sezon serialu rozpocznie się w trudnych okolicznościach związanych z wybuchem I wojny światowej, a zakończy, kiedy w życie rodziny wkroczy okrucieństwo II wojny światowej. Osią fabularną serialu jest historia bliźniaczek - Ani i Mani Winnych, których matka umiera podczas porodu, a bliscy muszą zmierzyć się z tą tragedią i zapewnić dziewczynkom jak najlepsze życie.

Oto zwiastun produkcji w reżyserii Piotra Trzaskalskiego:

Stulecie Winnych - nowy serial TVP: data premiery, obsada

W serialu pojawią się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Iwona Bielska, Katarzyna Wajda oraz Roman Gancarczyk. Tak jak wspomnieliśmy, reżyserem "Stulecia Winnych" jest Piotr Trzaskalski. Natomiast za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik.

Przeczytaj także

Na temat produkcji wypowiedział się Ryszard Sibilski, czyli prezes firmy Endemol Shine Polska, która realizuje serial dla TVP. Mężczyzna w wywiadzie z portalem Wirtualne Media porównał "Stulecie Winnych" do "Nocy i dni":

Stulecie Winnych” to serial, który pod względem rozmachu może się mierzyć z takimi produkcjami, jak "Noce i dnie", czy "Chłopi". To jest wielkie epickie dzieło, które zostało dobrze wyreżyserowane przez Piotra Trzaskalskiego. Wbrew pozorom "Stulecie Winnych" to nie jest stricte serial historyczny. Jest to obyczajowa produkcja o miłości, związkach i zdradach osadzonych w zmieniających się historycznie losach Polski.

Za adaptację "Stulecia Winnych" jest odpowiedzialna Ilona Łepkowska, która pełni rolę szefa literackiego. Premiera serialu odbędzie się 3 marca 2019 roku o 20.15 na antenie TVP1.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.