Strażacy na Jarocin Festiwal 2016 [GALERIA]

Magda Słomka
10.07.2016 08:39
Strażacy na Jarocin Festiwal 2016 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

To właśnie warszawska grupa wygrała tegoroczną edycję przeglądu Jarocin Antyfest Antyradia 2016 w Jarocinie. Zobaczcie, jak wyglądał występ kapeli!

Decyzją jurorów zespół pokonał siedmiu pozostałych finalistów, wraz z którymi zaprezentował się na scenie głównej Jarocin Festiwal 2016. Laureat konkursu wystąpił 9 lipca 2016 roku na jarocińskiej scenie ponownie, tuż przed zespołem Slayer.

Strażacy to kapela, której obecny skład uformował się na początku 2015 roku. Muzykę zespołu da się określić jako połączenie skłaniających do refleksji rapowanych tekstów z klimatyczną muzyką zagraną na żywo.

Członkowie zespołu zwykle starają się niespecjalnie przejmować myśleniem o tym, w jakim gatunku muzycznym grają, za to całkiem nieźle idzie im tworzenie coraz bardziej wykręconych utworów słowno-muzycznych. Jak ocenił jeden z jurorów przeglądu Jarocin Antyfest Antyradia 2016, Tomasz Jankowski, dużym atutem twórczości zespołu są m.in. teksty tworzone w języku polskim:

Po wysłuchaniu koncertów na Scenie Głównej każdy z nas miał swoje dwa, trzy typy. Strażacy pojawili się u każdego z nas. Są oryginalni i śpiewają po polsku, co również nas ujęło. Ich teksty są naprawdę niezłe. Warto podkreślić, że był to ich trzeci koncert, który widzieliśmy i z każdym kolejnym są coraz lepsi i idą do przodu. Pomimo line-up’u, który jest w tym roku bardzo metalowy, naprawdę spisali się świetnie.

W nagrodę formacja Strażacy zagrała tuż przed amerykańską gwiazdą festiwalu - zespołem Slayer. Ponadto grupa otrzymała nagrodę finansową w wysokości 6000 złotych, statuetkę „Złotej Kosy”, a w 2017 roku wystąpi jako support przed jedną z gwiazd światowego formatu na koncercie organizowanym przez agencję Prestige MJM.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu zespołu Strażacy:

Jak zdradził Krzysztof Klejnowski, basista grupy, wygrana oznacza dla muzyków wiele…

Zwycięstwo w przeglądzie Jarocin Antyfest Antyradia 2016 jest dla nas wielką  szansą. Pokazanie się przed jak największą publicznością od początku było naszym celem. Trudno o lepszą okazję ku temu niż występ przed zespołem Slayer.

Finaliści przeglądu Jarocin Antyfest Antyradia 2016 występowali na dwóch specjalnych scenach po bokach Sceny Głównej, przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Ich koncerty były przeplatane z występami gwiazd festiwalu. Młodzi wykonawcy mogli więc zaprezentować się najważniejszej festiwalowej publiczności!

Pierwszy dzień festiwalu to występy takich zespołów jak Five Finger Death Punch, Luxtorpeda, TSA czy Oberschlesien. 8 lipca 2016 roku na Jarocin Festiwal można było usłyszeć także takie kapele jak Sweet Noise, Kobranocka, The Prodigy czy projekt Nowsza Aleksandria zorganizowany z okazji 30-lecia wydania płyty „Nowa Aleksandria” grupy Siekiera. Podczas ostatniego dnia na scenie widzieliśmy m.in. zespoły Slayer, Hunter i Acid Drinkers.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.