Armia z projektem „Legenda II” w Jarocinie

Aleksandra Degórska
08.06.2016 14:49
Armia z projektem „Legenda II” w Jarocinie Fot. Reporter / East News

Już niebawem odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z muzyką polskiej kapeli w roli głównej. Na czym będzie polegać ten projekt?

W 1991 roku ukazała się płyta zespołu Armia, która na stałe wpisała się w historię rodzimego mocnego grania. Mowa oczywiście o albumie „Legenda”, na którym znalazła się punkowa energia, potężnie brzmienie gitary oraz nawiązujące do chrześcijaństwa teksty. W 2016 roku krążek obchodzi swoje 25-lecie.

6 lipca 2016 roku fani formacji będą mogli usłyszeć reinterpretacje utworów z tej płyty. W ramach projektu zatytułowanego „Legenda II” w ruinach kościoła św. Ducha w Jarocinie Michał Jacaszek, kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, zaprezentuje materiał z tej płyty w nowych aranżacjach.

Artyście będą towarzyszyć członkowie zespołu - wokalista Tomasz Budzyński, perkusista Amadeusz Amade Kaźmierczak oraz grający na waltorni Kuba Bartoszewski.

Czego należy spodziewać się po tym koncercie? Jak przyznaje sam Michał Jacaszek zamierza on przerobić utwory kapeli w taki sposób, by zachować ich wyjątkowy klimat:

Podjąłem się zadania karkołomnego, obarczonego dużym ryzykiem klapy artystycznej. Armia jest zespołem jedynym w swoim rodzaju, nie dającym się porównać do żadnej innej kapeli na świecie. Zachować klimat i atmosferę tej muzyki jest dużym wyzwaniem, jednak wierzę że może się to udać mimo odmiennego elektronicznego brzmienia.

Bilety na to wydarzenie kosztują 10 zł i można je nabywać w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Istnieje także możliwość zakupu poprzez wpłatę na konto Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

„Legenda II” towarzyszyć będzie imprezie Jarocin Festiwal 2016, która odbędzie się w dniach 7-9 lipca. Podczas tego wydarzenia zagrają tacy artyści, jak Slayer, Five Finger Death Punch, The Prodigy, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter czy Scream Maker.

Bilety na tę imprezę można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Natomiast Armia ma pełne ręce roboty, bowiem 22 kwietnia 2016 roku światło dzienne ujrzało dwupłytowe wydawnictwo CD+DVD zatytułowane „Tam Gdzie Kończy Się Kraj”. Jest to zapis koncertu w studiu Radia Katowice. Występ odbył się w listopadzie 2015 roku.

Chcielibyście usłyszeć „Legenda II” w Jarocinie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.