Avantasia na Wacken Open Air 2022. Jak wypadł projekt Tobiasa Sammeta z Edguy?
17.08.2022 00:23
Avantasia na Wacken Open Air 2022. Jak wypadł projekt Tobiasa Sammeta z Edguy?
  • 25 Zobacz zdjęcia
Avantasia na Wacken Open Air 2022. Jak wypadł projekt Tobiasa Sammeta z Edguy?
17.08.2022 00:23

Avantasia dała niezapomniany show na Wacken Open Air 2022. Zobaczcie zdjęcia z metalowej opery!

Avantasia to sideproject powołany w 2000 roku przez wokalistę i muzyka Tobiasa Sammeta znanego z występów w power metalowej grupie muzycznej Edguy. Zobacz jak zespół wypadł na Wacken Open Air!

Avantasia na Wacken Open Air 2022

Sammet do gry w zespole zaprosił gitarzystę Henjo Richtera znanego z grupy Gamma Ray, basistę Markusa Grosskopfaznanego z grupy Helloween oraz perkusistę Alex Holzwarth znanego z grupy Rhapsody of Fire.

Polecamy

Pierwszy album projektu ukazał się w 2000 roku i nosił tytuł "The Metal Opera". Kolejne części "Metalowej Opery" wzbudzały wiele emocji i zostały gorąco przyjęte zarówno przez fanów, jak i krytuków. Przez grupę przewineło się wielu znakomitych gości m.in. Kai Hansen oraz były solista zespołu Helloween Michael Kiske.

Cały cykl posiada ciągłą fabułę, a każdy z piosenkarzy zaproszonych do zaśpiewania kolejnych piosenek odgrywa w nich inną rolę. Zdecydowaną większość utworów stanowią brzmienia power metalowe, orkiestracje oraz śpiew chóru.
Koncerty Tobiasa Sammeta są niesamowitymi widowiskami z ogromną ilością instrumentów i zaproszonych gości. Dużą rolę odgrywa w nich rozbudowana scenografia  i efekty wizualne.

Zobaczcie, jak wypadła Avantasia podczas Wacken Open Air 2022!

Polub Antyradio na Facebooku
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.