Behemoth "Ecclesia Diabolica Baltica": Nergal z zespołem zagrał koncert w Katowicach [ZDJĘCIA]

29.09.2019 03:40
Behemoth|center Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Trasa "Ecclesia Diabolika Baltica" trwa w najlepsze. Sprawdź, co Behemoth przygotował dla swoich fanów!

Behemoth wyruszył w trasę koncertową "Ecclesia Diabolika Baltica". Sześć występów zaplanowano w Polsce, trzy odbędą się w krajach nadbałtyckich.

Grupie Adama Darskiego na trasie towarzyszą polski In Twilight's Embrace, Whoredom Rife z Norwegii oraz Zeal & Ardor ze Szwajcarii.

Behemoth: Trasa "Ecclesia Diabolika Baltica"

Behemoth istnieje od 1991 roku i ma w swoim dorobku jedenaście płyt, jednak to ostatnie lata miały największy wpływ na nieprawdopodobny wręcz sukces grupy na świecie.

Brytyjski "Metal Hammer" okrzyknął album "The Satanist" najlepszą płytą metalową XXI wieku. Formacja Nergala to także, jedyna z polskich kapel, która może pochwalić się ogromnym sukcesami na liście tygodnika "Billboard".

O muzykach nie zapomina także “Kerrang!”, “Revolver”, “Decibel Magazine”, i wiele amerykańskich pism popularnych, jak “L.A. Weekly” czy “New York Times”.

Behemoth to również najpopularniejszy polski zespół metalowy za granicą i jedna z najpopularniejszych polskich grup w ogóle, jeśli wierzyć statystykom odsłuchań w serwisie Spotify.

Kontrowersyjną grupę Adama Darskiego, znaną z obrazoburczych teledysków, nawiązań do tematyki satanistycznej  i spektakularnych koncertów, wymienia się jednym tchem z największymi gwiazdami metalu, które zapraszają zespół na swoje trasy.

Przeczytaj także

Jak dotąd w ramach trasy "Ecclesia Diabolika Baltica" grupa Behemoth zagrała już trzy koncerty z planowanych 9. Pierwszy z nich odbył się 26 września we Wrocławiu, kolejny 27 września w Poznaniu oraz dzień później w katowickim Spodku.

Behemoth nadal promuje swój 11. album "I Loved You At Your Darkest" wydany 5 października 2018 . Na płycie pojawiły się takie kawałki jak m.in. "Sabbath Mater" czy "Bartzabel", które oczywiście znalazły się również na koncertowej setliście grupy.

Zestaw utworów na trasie "Ecclesia Diabolika Baltica" obfituje zresztą w wiele niespodzianek. Nergal i spółka postanowili dołożyć do niego kilka utworów, których od lat nie można było usłyszeć na żywo, jak choćby "Satan's Sword (I Have Become)", "Horns ov Baphomet" czy "Chwała mordercom Wojciecha".

Podczas koncertów grupa wykonuje również "Arcana Hereticae", który z kolei gra po raz pierwszy na żywo.

Grupa Behemoth przyzwyczaiła swoich fanów do niesamowitych, spektakularnych i niezwykle dopracowanych widowisk . Koncerty z trasy "Ecclesia Diabolika Baltica" przygotowane są z niezwykłą starannością i obfitują w masę efektów pirotechnicznych, piękne i klimatyczne wizualizacje oraz potężną dawkę ognia.

Zobaczcie zdjęcia z Katowic:

Mistrzowskie show Behemoth poprzedzały występy grup Whoredom Rife z Norwegii, In Twilight's Embrace oraz Zeal & Ardor ze Szwajcarii.

Zeal & Ardor w Polsce

Zeal & Ardor to jedna z największych sensacji ostatnich lat w świecie metalu. Szwajcarski muzyk Manuel Gagneux połączył dwa światy, które do tej pory wydawały się przeciwieństwami. Niesamowity projekt to spotkanie ciężaru europejskiego black metalu z żarliwością afroamerykańskich pieśni spirituals i gospel.

Manuel Gagneux, uznawany jest za jeden z najbardziej innowacyjnych głosów muzycznego undergroundu. Artysta miksuje ze sobą tak odmienne gatunki, jak black metal, blues, soul i gospel wraz z niewolniczymi spirituals.

Zobaczcie jak Zeal & Ardor prezentuje się na scenie:

In Twilight’s Embrace na trasie "Ecclesia Diabolika Baltica"

Nie mniej efektownie wyglądał koncert In Twilight’s Embrace.  Jedna z największych sensacji polskiej sceny black metalowej ostatnich lat, nadal promuje swój piąty album studyjny, zatytułowany "Lawa". Płyta wydana 1 listopada 2018 roku inspirowana jest dramatem "Dziady" Adama Mickiewicza oraz jego ekranizacją w reżyserii Tadeusza Konwickiego.

Zobaczcie, jak zespół Cypriana Łakomego prezentuje się na scenie:

Whoredom Rife otwiera koncerty Behemoth

Blackmetalowcy z Whoredom Rife pochodzą z Trondheim, miasta, w którym znajduje się uwieczniona na okładce "De Mysteriis Dom Sathanas" Mayhem katedra Nidaros.  V. Einride i K.R. sami komponują muzykę i obsługują wszystkie instrumenty i jak Norwegów przystało, tworzą mroczną i klimatyczną muzykę.

Zobaczcie, jak zespół wypadł na scenie:

Behemoth na koncertach w Polsce

Pozostałe koncerty z trasy "Ecclesia Diabolika Baltica" odbędą się w najbliższych dniach. Szczegółowe terminy wyglądają następująco:

  • 29 września (niedziela) – Warszawa
  • 2 października ( środa ) - Tallin
  • 3 października ( czwartek ) - Ryga
  • 4 października ( piątek ) - Wilno
  • 5 października (sobota) – Gdańsk
  • 6 października (niedziela) – Kraków

Zobacz również: Para uprawiała seks na koncercie Behemotha [18+]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.