Castle Party 2019: Blitzkrieg, Dark Side Eons, God Module i Solar Fake zagrali w Bolkowie [ZDJĘCIA]

19.07.2019 23:17
Castle Party 2019|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Chociaż pogoda w ostatnim dniu festiwalu Castle Party dała się mocno we znaki zarówno uczestnikom, jak i występującym tego dnia artystom, wszyscy świetnie bawili sie w Bolkowie. Zobacz ostatnią galerię z tegorocznego festiwalu.

Tradycyjnie festiwal Castle Party podzielony jest na dwie sceny – dużą (na zamku) oraz małą (w Gminno-Miejskim Ośrodku Sportu i Kultury w Bolkowie).

W niedzielę 14 lipca 2019 roku na zamkowej scenie wystąpili: Blitzkrieg, Dark Side Eons, God Module, Solar Fake, Eivor oraz Solstafir.

Castle Party 2019: Blitzkrieg

Założony w 1987 roku w Łodzi zespół Blitzkrieg reaktywował się w tym roku po 27 latach. Grupa wraca w świetnym stylu "wojny błyskawicznej". Na rynku ukazała się reedycja ich debiutanckiego albumu "Holy War" z 1992 roku. Album ujrzał światło dziennie 07 czerwca 2019 roku nakładem Sonic.

Płytę różni od pierwszego wydania nowy mastering, wykonany w USA przez mieszkającego tam od lat wokalistę zespołu, Piotra „Dydę” Czyszanowskiego (Peter Guellard) oraz nowa szata graficzna, zaprojektowana w oparciu o elementy oryginalnego artworku, będącego dziełem Wojtka Smarzowskiego.

Przeczytaj także

Blitzkrieg zagrał już pierwsze koncerty po 27-letniej przerwie: w Radio Łódź i na festiwalu Castle Party. Jesienią, po występie na festiwalu Soundedit (24.10.2019) rusza w trasę koncertową. W planach ma również nagranie nowego materiału. Znajdzie sie na nim wiele mrocznych, ciężkich dźwięków, z których kiedyś słynął.

Castle Party 2019: Dark Side Eons

Synth-rockowy polski duet Dark Side Eons powstał w 2012 roku, jednak działalność koncertową podjął dopiero dwa lata później. Od tego czasu Leszek „Morph” Trzaska (wokal, gitara) i Kasia „Moonskin” Trzaska (syntezator, programowanie) tworzą energiczną i niekonwencjonalną, synth-rockową mieszankę muzyczną, na którą składają się gatunki electro-industrial, dark wave, minimal wave, gothic rock i industrial metal. Jeszcze w tym roku ujrzy światło dzienne drugi album grupy zatytułowany "Resonance".

Castle Party 2019: God Module

God Module to amerykański, gotycki EBM/techno/industrialny projekt muzyczny założony w Orlando na Florydzie w 1999 roku. Koncerty duetu charakteryzuje przerażający, momentami wzruszający, mocno energetyczny i wciągający klimat.

Castle Party 2019: Solar Fake

Solar Fake to niemiecki projekt muzyczny dark electro założony przez Svena Friedricha (wokalisty zespołów Zeraphine i Dreadful Shadows) w 2007 roku w Berlinie. Zespół jest czysto electropopowym przedsięwzięciem, w którym prym wiodą syntetyczne, syntezatorowe podkłady scalone z subtelnym wokalem Svena.

Kto z Was bawił się na tegorocznym Castle Party? Który z koncertów wspominacie najlepiej? 

Zobacz również: Castle Party 2019: DDA, Darkher, Agressiva 69 oraz Żywiołak wystąpili w Bolkowie [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.