Dave Matthews Band przygotowuje trasę po Europie

Justyna Kierzkowska
07.09.2015 13:44
Dave Matthews Band przygotowuje trasę po Europie Fot. Charlie Varley/ Sipa USA/ East News

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od koncertu grupy w Polsce. Co Dave Matthews powiedział o trasie koncertowej zespołu i nowym albumie?

Od stycznia 2015 roku Dave Matthews Band jest w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych, ale już zaczyna szykować się na wyprawę do Europy. Na razie wiadomo, że zespół zagra w na Starym Kontynencie łącznie 20 koncertów. Grupa rozpocznie swoją trasę od występu w Lizbonie, 11 października 2015 roku.

Po 24 latach swojej działalności Dave Matthews Band po raz pierwszy wystąpi też w Polsce. Koncert odbędzie się 28 października 2015 roku, a impreza odbędzie się pod patronatem Antyradio.pl. 

Na razie nie wiadomo, jakie kawałki zespół zagra na polskiej scenie. W zależności od miejsca grupa układa całkiem nową setlistę, jednak powtarzają się na nich takie utwory, jak: „Little Red Bird”, „Rhye Whiskey”, „Black and Blue” czy „What Would”.

Grupa zaplanowała aż 4 koncerty we Włoszech - w Mediolanie, Florencji, Rzymie i Padwie - i również 4 w Niemczech - w Monachium, Berlinie, Düsseldorfie i we Frakfurcie.

Przed większością koncertów zespół publikuje na swoim Facebooku plakaty zapowiadające występ. Czy Polska również zasłuży na tak ładną grafikę? Ta poniższa idealnie wpisałaby się w polski klimat.

Na razie musimy zadowolić się jedynie oficjalnym plakatem reklamującym koncert w Ergo Arenie.

Ceny biletów na koncert w Ergo Arenie

Front Floor 390 zł 
Rear Floor 249 zł
Premium VIP 699 zł
Sektory 265 zł, 355 zł

Będzie nowy album?

Dave Matthews został zapytany o przygotowania nowej płyty, niestety nie zdradził, kiedy dokładnie można się jej spodziewać. Dodał jednak, że prace nad krążkiem są bardzo zaawansowane. W jednym z wywiadów zapewniał, że 9. album studyjny ma znacząco różnić się od poprzednich.

Siedziałem w studiu i próbowałem wymyślić parę rzeczy, które pozwolą nam wrócić i mieć dobrą zabawę. Starałem się wymyślić coś, co nie brzmiałoby jak wcześniejsze nagrania.

Wokalista podkreślił też, że jeśli chce się dobrze poznać i zrozumieć to, co zespół ma do przekazania, koniecznie trzeba posłuchać muzyki na żywo na koncercie lub przynajmniej dobrze wsłuchać się w nagrania na płytach.

Ostatnia płyta Dave Matthews Band - „Away from the World” - ukazała się w 2012 roku, a promowały ją single „Mercy” i „If Only”.

Do tej pory największą popularnością cieszył się album „Before These Crowded Streets” wydany w 1998 roku. 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.