Królowa metalu Doro zagrała na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
17.08.2018 15:56
Doro na Wacken Open Air 2018|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

3 sierpnia 2018 Doro wystąpiła przed niemiecką publicznością na Wacken Open Air. Jak wypadł ten koncert?

Doro jest ulubienicą niemieckich metalowców i stałym bywalcem festiwalu Wacken Open Air. Każdy koncert Doro na festiwalu jest prawdziwym świętem. Jej pierwszym zespołem był Snakebite, ale szerszej publiczności znana jest z działalności w heavymetalowym zespole Warlock. 

Podczas występu 3 sierpnia 2018 roku fani usłyszeli w sumie 15 utworów i wybór numerów na setlistę był zapewne bardzo trudny, w końcu jest z czego wybierać. Doro rozpoczęła koncert od utworu grupy Warlock „I Rule the Ruins”. Podczas koncertu nie zabrakło również muzycznych gości - na scenie pojawili się Andy Scott, Peter Lincoln, gitarzysta Tommy Bolan, czy Johan Hegg z Amon Amarth.

Doro na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Oprócz utworów wokalistki niemiecka publiczność usłyszała covery Amon Amarth czy Judas Priest. Zobaczcie, jak wypadł ten koncert:

Królowa metalu wydała 17 sierpnia 2018 roku najnowszy krążek „Forever Warriors, Forever United”, który jest jej 20. albumem w karierze. W ten sposób wokalistka świętuje 35 lat na scenie.

Tegoroczna edycja Wacken Open Air 2018 odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Mamy dla Was galerie zdjęć z koncertów m.in. Steel Panther (+18!), Vince'a Neila, Cannibal Corpse, Danziga, Ghost, Helloween, Korpiklaani, Samaela, Running Wild, Tremonti, Oomph!, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

Kolejna, 30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Już wiadomo, że wystąpią m.in. Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.