Elder wyruszy na trasę po Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

28.04.2022 15:26
Elder wyruszy na trasę po Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY] Fot. materiały prasowe

Elder zagra trasę po Polsce. Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów psychodeliczno-rockowych ostatnich lat wystąpi w maju na 4 koncertach. Sprawdź szczegóły!

Amerykańska grupa Elder zagra na scenach klubów w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

Elder wyruszy na trasę po Polsce

Ciężkie, psychodeliczne dźwięki wymieszane z progresywnymi elementami – tak w największym skrócie można opisać muzykę Elder, którą ciężko gatunkowo zaszufladkować.

Polecamy

Grupa wydała do tej pory 5 albumów i kilka mniejszych materiałów, a dyskografię Amerykanów zamyka "A Story of Darkness & Light" – krążek nagrany we współpracy z niemieckim Kadavar, który ukazał się pod nazwą Eldovar. Obecnie muzycy kończą pracę nad swoim kolejnym materiałem i nie mogą doczekać się powrotu na sceniczne deski.

Grupa składa się z czterech muzyków. W jej skład wchodzą Nick DiSalvo (gitara i vocal), Jack Donovan (gitara basowa), Mike Risberg (gitara i keyboards) oraz Georg Edert (perkusja). Wcześniej w zespole na basie grał Chas Mitchell, a na instrumentach perkusyjnych Matt Couto.

Od roku 2006 Elder wydał pięć albumów, wiele nagrań demo oraz tzw. EP-ek. Pierwszy album zatytułowany po prostu "Elder" ukazał się w 2008 roku, kolejny "Dead Roots Stirring" w 2011. Rok później ukazała się EP-ka "Spires Burn / Release", którą pierwotnie została wydana na winylu, na następnie zdigitalizowana. Dyskografię kapeli zamyka wspomniany wcześniej "A Story of Darkness & Light".

Grupie na trasie towarzyszyć będzie rodzimy Taraban. Zespół to jeden z ciekawszych wykonawców muzyki, która oddaje hołd rockowej tradycji z czasów, gdy w USA LSD było powszechne jak hostia czy protesty przeciwko wojnie w Wietnamie, kiedy Grateful Dead tworzyli podwaliny psychodelii.

Taraban to krakowskie power-trio, które występuje w składzie Daniel Suder (wokal, gitara basowa), Maciek Trojanowski (gitara) i Kris Gonda (perkusja). Kapela powstała w 2013 roku i poza psychodelicznym pierwiastkiem, znajdziemy w jej muzyce trochę bluesa, prog-rocka oraz proto-metal. Taraban ma na koncie dwie EP-ki, udaną debiutancką płytę 'How The East Was Lost' z 2019 roku, a także występy na festiwalach, choćby na rosnącym w siłę Summer Dying Loud.

Elder wyruszy na trasę po Polsce. Daty, miejsca, bilety

Elder zagra w Polce cztery koncerty:

  • 10.05.2022 - Poznań, Pod Minogą
  • 11.05.2022 - Gdańsk, Drizzly Grizzly
  • 21.05.2022 - Wrocław, Akademia
  • 22.05.2022 - Kraków, Zaścianek

Bilety można kupić za pośrednictwem strony wwww.winiarybookings.pl oraz w Going, Empik Bilety, Biletomat, Eventim i Ebilet.pl

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.