Fani metalu jednoczą się, by pomóc sparaliżowanemu muzykowi. Covan Wake Up 2020 w Krakowie

11.10.2019 16:12
Covan Wake Up 2020|undefined Fot. Shutterstock

Kolejny koncert z cyklu Covan Wake Up odbędzie się na początku 2020 roku w Krakowie. Sprawdźcie gdzie i kiedy można wesprzeć Covana.

11 lat temu podczas trasy po Białorusi polski metalowy zespół Decapitated miał wypadek. W autobus, którym jechała kapela, uderzył TIR przewożący bele drewna. W wypadku ucierpiał ówczesny wokalista grupy - Adrian "Covan" Kowanek i perkusista Witold "Vitek" Kiełtyka.

Muzycy trafili do szpitala. Vitek, mimo operacji, zmarł. Covan wciąż walczy o zdrowie. Bliscy i przyjaciele muzyka nie ustają w wysiłkach, by finansowo pomóc choremu i jego rodzinie.

Covan Wake Up 2020

Po wypadku Kowanka odbył się szereg koncertów charytatywnych na rzecz samego wokalisty, jak i rodziny zmarłego perkusisty Witolda Kiełtyki, które odniosły ogromny sukces. Wśród zespołów wspierających muzyka w chorobie były m.in. grupy Vader, Behemoth, Hate i Riverside.

Lider grupy Vader Piotr „Peter” Wiwczarek przekazał jedną ze swoich gitar (Ran, model InVader) na rzecz aukcji charytatywnej. Instrument został sprzedany za ponad 12 tys. złotych.

Przeczytaj także

Swoją gitarę (Jackson model Randy Rhoads) przekazał również gitarzysta Ralph Santolla występujący w grupach Deicide i Obituary

Na początku 2012 roku odbyła się specjalna trasa koncertowa po kraju "Covan Wake the F**k Up" z udziałem m.in. Decapitated, Virgin Snatch, Sceptic, Totem, Thy Disease i Anal Stench, z której finałowy koncert w  Krakowie został zarejestrowany na płycie DVD.

Covan Wake Up 2020: Kto zagra?

Podczas kolejnego koncertu z tego cyklu wystąpi aż sześć zespołów. Oczywiście nie zabraknie również koszulek, z których całkowity dochód zasili konto Adriana.

Nazwę Belzebong zna chyba każdy fan stoner metalu w Polsce. Świetne riffy, ciężkie i zadymione brzmienie na pewno nie zawiodą fanów mocnego uderzenia. Terrordome z Krakowa dla odmiany gra szybki i brutalny crossover thrash metal utrzymany w stylistyce lat 80. XX wieku.

Na koncercie wystąpi również Gnida, projekt znany, chociażby z występów na Wacken Open Air i Horrorscope promującego aktualnie płytę "Altered Worlds Practice". Dla Covana zagra także Czort oraz SuteneR.

Covan Wake Up 2020: Data, miejsce, bilety

Charytatywny koncert Covan Wake Up 2020 odbędzie się 31 stycznia 2020  w krakowskim klubie Zet Pe Te.

Cena biletów to 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu.

Sprzedaż biletów stacjonarna (w klubie) oraz internetowa wystartuje 01.11.2019 roku.

Zobacz również: Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2019 roku

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.