Hammerfall i Battle Beast wystąpili na Wacken Open Air 2019. Kiedy zagrają koncerty w Polsce?

05.08.2019 12:16
Hammerfall|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Powermetalowe formacje Hammerfall  i Battle Beast zagrały na Wacken Open Air 2019. Obejrzyjcie naszą fotorelację i sprawdźcie, czego możecie się spodziewać na koncertach obu grup w Polsce.

Hammerfall występował już na całym świecie od Indii po Australię i dzielił scenę z takimi artystami jak np. Iron Maiden, Rammstein czy Dio. W 2014 album grupy „r.Evolution” znalazł się na pierwszym miejscu na liście Billboard Heatseekers, a także na czele szwedzkiej listy przebojów. Nie mogło ich więc zabraknąć na jubileuszowym Wacken Open Air 2019.

Wacken Open Air 2019: Hammerfall

16 sierpnia 2019 nakładem Napalm Records ukaże się najnowszy album Hammerfall, który grupa promowała podczas specjalnego koncertu na Wacken. "Dominion" to już jedenasty album w dorobku zespołu. Płytę promuje piosenka „(We Make) Sweden Rock”, której oczywiście nie zabrakło na setliscie.

Zobacz, jak Hammerfall zaprezentował się przed niemiecką publicznością:

Wacken Open Air 2019: Battle Beast

Kariera zespołu Battle Beast zaczeła się na Wacken Open Air, gdy Finowie wygrali prestiżowy konkurs Metal Battle i w konsekwencji wystąpili na największym festiwalu metalowym na świecie. Niedługo później uwielbiany w Polsce Sabaton na albumie "Heroes" zamieścił przeróbkę "Out Of Control" z drugiej płyty Finów, "Battle Beast".

"No More Hollywood Endings", nowy longplay heavymetalowej formacji z Helsinek, trafił na rynek 22 marca 2019 roku. Zespół w czasie swojego występu na festiwalu promował właśnie to wydawnictwo.

Na płycie znalazło się 11 kompozycji, a okładkę zaprojektował fiński muzyk i grafik w jednej osobie, czyli Jan Yrlund, którego prace zdobią nagrania m.in. Korpiklaani, Impaled Nazarene, Manowar i wielu innych.

Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2020

Mamy świetną wiadomość dla fanów grupy, którym nie udało się dotrzeć na jubileuszową edycję Wacken Open Air 2019. Hammerfall z końcem stycznia 2020 roku wyruszy w europejską trasę koncertową.

Zespół zagra 18 lutego 2020 w Warszawie w klubie Progresja oraz 19 lutego 2020 w klubie Studio w Krakowie. Towarzyszyć im będzie Battle Beast

Bilety na koncerty Hammerfall trafiły do sprzedaży w piątek, 26 lipca 2019.

Wejściówki na warszawski koncert kosztują 120 w przedsprzedaży, zaś w dzień koncertu 140 złotych.

W Krakowie bilety będą kosztować 120/ 140 zł za miejsca stojące i 140/160 zł za miejsca siedzące. Bilety do nabycia od shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl.

Patronat nad koncertami objął portal Antyradio.pl.  

Zobacz również: Hammerfall: Album, trasa po Europie. Zespół przyjedzie do Polski?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.