Helloween i HammerFall na jedynym koncercie w Polsce. Kiedy i gdzie wystąpią giganci metalu?

19.03.2021 17:58
Helloween i HammerFall na jedynym koncercie w Polsce. Kiedy i gdzie wystąpią giganci metalu Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Metalowi giganci Helloween i HammerFall przyjadą na jedyny koncert do Polski. Sprawdź nowe szczegóły!

Helloween to jeden z najlepszych materiałów eksportowych Niemiec. Uważani za ojców chrzestnych niemieckiego speed metalu, stali się jednym z najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie.

Helloween i HammerFall na jedynym koncercie w Polsce

Po doskonale przyjętych koncertach z trasy "Pumpkins United" zespół Helloween miał zagościć ponownie w naszym kraju. Muzycy mieli zagrać pierwotnie w 2020 roku w katowickim MCK i w ramach trasy "United Alive World Tour Part II" przedstawić swoje najbardziej klasyczne utwory oraz nowy muzyczny materiał. Niestety grupa poinformowała, że jest zmuszona przełożyć trasę na wiosnę 2021 roku, a niedawno podano, że trasa odbędzie się jednak w 2022 roku.

Polecamy

W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery muzycy zagrali na największych festiwalach metalowych, wśród których można wymienić choćby Rock in Rio, Loudpark w Tokyo, Wacken czy nasz rodzimy Woodstock. Zespół wydał 16 albumów studyjnych i 3 płyty koncertowe, które łącznie sprzedały się w nakładzie 8 milionów sztuk (14 z nich pokryło się złotem, a 6 platyną).

Razem z Helloween polska publiczność zobaczy innego metalowego giganta - zespół Hammerfall. Założony w 1993 roku w szwedzkim Göteborg przez Oscara Dronjaka, zespół jest jedną z czołowych grup, które w latach 90. doprowadziły do odrodzenia się metalu w Europie i od tego czasu uznawany jest za jedną z najlepszych power metalowych marek.  

Helloween i HammerFall na jedynym koncercie w Polsce. Data, miejsce, bilety

Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia 2022 roku w Międzynarodowe Centrum Kongresowym w Katowicach. Będzie to specjalny koncert pod szyldem "UNITED FORCES 2022". Wejściówki zakupione na poprzedni termin zachowują ważność.

Helloween

Ceny biletów:

  • 160 zł przedsprzedaż
  • 180 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne na stronach: shop.metalmind.com.pl/ (Kolekcjonerskie), eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl

Zobacz również: Kolejna legenda rocka nie zagra w Polsce zgodnie z planem. Co dalej z koncertami?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.