Hunter w Krakowie w klubie Kwadrat [GALERIA]

Maciej Daszuta
30.10.2016 08:02
|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kapela Pawła „Draka” Grzegorczyka wystąpiła wraz z formacją DIZEL w krakowskim klubie Kwadrat 29 października 2016 roku. Zobaczcie zdjęcia z występu zorganizowanego przez Galicja Productions.

DIZEL to nietuzinkowy zespół łączący w sobie wpływy punk & rolla oraz stoner rocka założony w 2008 roku. Panuje na jego temat opinia, że „tych kawałków nie powstydziłby się Motörhead”, toteż koncerty kapeli są przepełnione czystą mocą i rock & rollową energią, której łakną chętni do tańca i podskoków słuchacze. Skład formacji tworzą osoby, które uczestniczą na co dzień w różnorakich projektach, jednak to pod szyldem DIZEL odnajdują swoje pierwotne instynkty muzyczne - Herr Boner, 7 Wolf 7, Wicket oraz G'Ringo. Teksty kapeli przewrotnie komentują społeczne stereotypy i opowiadają o zakazanych miłościach.

Jak dotąd zespół wydał nakładem Spook Records debiutancki krążek - „Get Rude”, a ich drugi album, „M.I.L.F.”, jest na ukończeniu i pojawi się 1 stycznia 2017 roku. Okłądkę do niego wykonał Marcin Nowakowski, a produkcją zajął się 7 Wolf 7 wspólnie z Herr Bonerem. DIZEL sygnuje także piwo craftowe produkowane przez Beer City - „DIZEL Slovenian Ale”.

Zespół Hunter promuje na jesiennej trasie koncertowej nowy album - „NieWolnOść”. Płyta ukaże się 4 listopada 2016 roku, trzy lata po premierze ostatniego studyjnego krążka kapeli - „Imperium”. Podczas koncertu fani usłyszeli nie tylko nowe utwory, ale także przekrój wcześniejszych płyt, więc zarówno starsi jak i młodsi fani zespołu ze Szczytna usłyszeli swoje ulubione kawałki.

Najnowsza, siódma płyta formacji charakteryzuje się dużym ciężarem i jest kolejnym krokiem w jej wizji tworzenia oraz grania muzyki. Warstwa muzyczna i tekstowa krążka „NieWolnOść” to synteza wcześniejszej twórczości zespołu kierowanego przez Draka oraz częściowy powrót do korzeni, ale także wytyczenie zupełnie nowego kierunku, który kolejny raz zaskoczy wielu słuchaczy. Album zawiera także głębiej ukrytą warstwę, która pozostaje do interpretacji fanów. Aby ją odkryć należy samemu przesłuchać krążek w całości i poddać go własnej ocenie, rozważając przy okazji jego znaczenie. Zespół ma nadzieję, że fani wnikną głębiej w fakturę płyty, toteż serwuje im wiele nowych pomysłów i kolejnych drzwi do otwarcia.

Warstwa liryczna porusza tematy dotykające nas wszystkich i nie opuszcza tych, które są powszechnie pomijane. Przy okazji Hunter stara się zachować zdrowy, charakterystyczny dla siebie dystans. Teksty opisują wydarzenia, które aktualnie mają miejsce w Polsce i na świecie. Są one, jak zwykle, rozszczepione pryzmatem historii i opisane w kontekście analogii do minionych zdarzeń oraz zachowań ludzi.

Na albumie „NieWolnOść” pojawią się elementy, z których znany jest założony w 1985 roku Hunter - będą to przedziwne słowa, instrumenty oraz dźwięki. Koncert miał dodatkową scenografię i oświetlenie, a cała ta oryginalna mieszanka zaowocowała niecodziennym i pełnym pozytywnych wibracji wydarzeniem, jakim był krakowski występ Huntera w klubie Kwadrat.

Setlista:

 1. Intro
 2. Imperium Uboju
 3. Dura Lex Sed Lex
 4. Dwie siekiery
 5. Płytki dołek
 6. RiPosta DrugoKlasisty
 7. RnR
 8. Wyznawcy
 9. Labirynt Fauna
 10. Amerika (Rammstein cover)
 11. PodNiebny
 12. OsieM
 13. Niewesołowski
 14. Samael
 15. Rzeźnia nr 6
 16. Trumian Show

         Bis:

 1. T.E.L.I.
 2. $mierci$miech
 3. NieWolnOść

Byliście na krakowskim koncercie?

Maciej Daszuta Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.