Hunter wystąpił w Krakowie [GALERIA]

Kamil Kacperski
04.11.2018 14:35
Hunter wystąpił w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

Zespół Hunter podczas nagrywania nowej płyty wyruszył w trasę koncertową by podzielić się z fanami próbkami muzyki nadchodzącego wydawnictwa. Zobaczcie zdjęcia z ich koncertu w Krakowie.

Zespół Hunter podczas nagrywania nowej płyty ruszył w trasę koncertową po Polsce, by podzielić się z fanami pierwszymi dźwiękami z ich nadchodzącego krążka. To wyjątkowa okazja, żeby usłyszeć nowe utwory po raz pierwszy na żywo. Nowa, niezatytułowana dotąd płyta ma się ukazać na przełomie 2018 i 2019 roku.

Muzycy zespołu tak zapowiadają nową płytę: 

Wszystkie znaki na Ziemi i Niebie wskazują, że nasze nowe wydawnictwo będzie się różniło w kilku względach od tego co do tej pory nagraliśmy. Z jednej strony będzie to synteza tego, co można usłyszeć na poprzednich płytach, czyli moc i melodyka z nami pozostaje, ale tym razem z dużo większym naciskiem na skuteczność w kontekście przekazu koncertowego. A z drugiej ukłonem do tego na czym się wychowywaliśmy. Sięgniemy bowiem tym razem także do klimatu klasyki metalu. Spleciemy to ze sobą i stworzymy dum-dum. Tekstowo będzie jak zawsze. Kij w mrowisko. Mocno. Z podwójnym i potrójnym dnem. Ale tym razem dla odmiany, oddechu i dystansu w nieco innej scenografii, symbolice i metaforach.

Hunter w Krakowie - zdjęcia z koncertu

Podczas koncertów nie zabrakło oczywiście okazji do zaprezentowania materiałów z poprzednich płyt Huntera, takich jak: "Niewolność", "Imperium", "Królestwo", "Hellwood", "T.E.L.I…", "Medeis" oraz "Requiem". Zobaczcie, jak zespół prezentował się na deskach klubu Kwadrat w Krakowie:

Hunter to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu, z wplecionymi elementami muzyki klasycznej i filmowej. W ciągu 33 lat istnienia zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe. Zespół kieruje ostrze swoich dźwięków i słów przeciw wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym „izmom”. Wydawnictwa Huntera zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych), a albumy "Królestwo" i "Imperium" zyskały statusy złotych płyt. Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, wieloznaczność, metafory, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i ilustrujący muzykę i słowa show podczas koncertów.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.