Hunter zagrał w Krakowie z okazji 10. rocznicy wydania płyty "HellWood" [ZDJĘCIA]

18.11.2019 17:22
Hunter|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Hunter zagrał w Krakowie. Zobacz galerię z koncertu!

Jubileusz jednego ze swoich najważniejszych albumów zespół obchodzi na specjalnych koncertach, podczas których Hunter zmierzył się z całym materiałem z  tej płyty. Zobaczcie, jak było w Krakowie!

Hunter zagrał w Krakowie

Hunter wykonuje muzykę z pogranicza rocka i metalu, z wplecionymi elementami muzyki klasycznej i filmowej. W ciągu ponad 30 lat istnienia zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe.

Zespół kieruje ostrze swoich dźwięków i słów przeciw wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym „izmom”.

Wydawnictwa Huntera zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych), a albumy "Królestwo" i "Imperium" zyskały statusy złotych płyt.

Przeczytaj także

Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, wieloznaczność, metafory, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i ilustrujący muzykę i słowa show podczas koncertów.

Czwarty album grupy Hunter "HellWood" ukazał się 14 kwietnia 2009 roku i podzielił krytyków. W lutym 2010 roku płyta została nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego - Fryderyka w kategorii: album roku heavy metal.

Grupa na krążku zmieniła znacząco kierunek w warstwie tekstowej. Z buntowniczych, pełnych kontrowersyjnych tematów utworów przeniosła słuchaczy do świata z ulubionych filmów. Utwory na płycie są inspirowane produkcjami takimi jak "Lot nad kukułczym gniazdem", "Labirynt Fauna" czy "Drakula".  

Zobacz, jak wyglądał koncert Hunter w Krakowie:

"HellWood" to jedno z najmocniejszych wydawnictw w dorobku Huntera, przede wszystkim pod względem swojej wymowy. Po 10-latach od premiery grupa ponownie zmierzyła się z materiałem z płyty, na której pierwszy raz z Hunterem zagrał perkusista Darek "Daray" Brzozowski.

Zobacz również: Jelonek nagrał piosenkę z Piotrem Fronczewskim. Jak brzmi nowy singiel artysty?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.