Illusion i Lipali na 21. Przystanku Woodstock!

Magda Słomka
12.02.2015 12:17
Illusion i Lipali na 21. Przystanku Woodstock! Fot. materiały prasowe

Poznaliśmy kolejne kapele, które wystąpią w Kostrzynie nad Odrą! Któremu z zespołów przypadł zaszczyt zagrania podczas rozpoczęcia festiwalu?

Może trudno w to uwierzyć, ale zespół Illusion, mimo że powstał trzy lata przed pierwszą edycją festiwalu, nigdy na nim nie wystąpił. To właśnie ta kapela otworzy 21. edycję Przystanku Woodstock już 30 lipca 2015 roku!

Tomasz „Lipa” Lipnicki, wokalista zespołu, w swoich tekstach sprzeciwia się przemocy, poniżaniu innych ludzi i łamaniu praw człowieka. Są to również hasła festiwalu, tym bardziej Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP i Przystanku Woodstock cieszy się, że to właśnie Illusion otworzy tegoroczną imprezę. 

Przywitanie woodstockowej publiczności i pierwsze dźwięki ze sceny podczas koncertu otwierającego to muzyczne święto, a „mistrzem ceremonii” każdego roku jest zespół kultowy, którego obecność na Przystanku to wielkie wydarzenie dla uczestników imprezy. Tym razem będzie to Illusion i już wyobrażam sobie, jak wielu ludzi zelektryzuje ta wiadomość. Taki energetyczny początek to bardzo dobra zapowiedź całego festiwalu.

Występ zespołu zostanie nagrany i opublikowany w formie koncertowego DVD.

Pierwszego dnia festiwalu usłyszymy też drugi zespół „Lipy”. Lipali w rozszerzonym, czteroosobowym składzie wystąpi późnym wieczorem na Małej Scenie. Zagrają utwory z nowej, zaplanowanej na ten rok płyty i stare kawałki w nowym brzmieniu, bo wykonane w czterech.

Przystanek Woodstock to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie. Organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trzydniowa impreza przyciągnęła w 2014 roku 750 tysięcy fanów! W tym roku impreza odbędzie się w dniach 30-31 lipca  1 sierpnia 2015 roku. Na festiwalowych scenach wystąpią między innymi: Black Label Society, Within Temptation, Shaka Ponk, Eluveitie, Frontside i Proletaryat.

Wybieracie się?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.