Impact Festival 2019 w Krakowie [GALERIA]

12.06.2019 01:54
Tool|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

11 czerwca 2019 w TAURON Arenie Kraków odbyła się 7. edycja Impact Festival. Najbardziej prestiżowy festiwal w Polsce wyprzedał się w rekordowym tempie a gwiazdami tegorocznej edycji były zespoły Tool i Alice In Chains.

Pierwszy Impact Festival w Polsce odbył się w 2012 roku. Gwiazdą imprezy był wtedy Red Hot Chilli Peppers. Od tamtej pory, w trakcie Impact Festival mogliśmy podziwiać koncerty takich artystów, jak Power of Trinity, The Charlatans, Behemoth, Slayer, Korn, 30 Seconds to Mars, Paramore, Skillet, Black Sabbath, Aerosmith, Slipknot, Linkin Park, System of a Down, czy Ozzy Osbourne.

Impreza na stałe wpisała się w koncertową mapę Polski, a fani co roku mogą liczyć na ściśle wyselekcjonowaną, absolutną klasykę gatunku, najlepszy skład oraz czołowych wykonawców światowego formatu.

Impact Festival 2019 w Krakowie

W składzie Impact Festival 2019 znaleźli się Black Rebel Motorcycle Club, czyli jeden z najciekawszych amerykańskich zespołów alternatywnych, Tool oraz Alice In Chains. To jednak nie wszystko, organizatorzy Impact Festival przygotowali również scenę plenerową na której wystąpili: Fiend, 1000mods oraz Uncle And The Deadbeats.

Przeczytaj także

Impact Festival 2019: Tool wystąpił w Krakowie

Na ten szczególny moment polscy fani Tool czekali aż 12 lat. 2 czerwca 2019 Tool rozpoczął europejską odnogę tournée, grając w Berlinie. 11 czerwca 2019 roku długo oczekiwana grupa pojawiła się w krakowskiej TAURON Arenie. Był to drugi występ zespołu w Krakowie: po raz pierwszy Tool zagrał w Hali Wisły w 2001 roku.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia:

 Impact Festival 2019: Alice in Chains wystąpił w Krakowie

Legenda grunge’u z Seattle - Alice In Chains ma na swoim koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt i kilka nagród Grammy. Formacja promuje swój ostatni album „Rainier Fog” wydany 24 sierpnia 2018. Alice in Chains obok Nirvany, Pearl Jam i Soundgarden, jako „Wielka Czwórka z Seattle”, zmienili brzmienie współczesnego rocka.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu Alice in Chains w Krakowie:

Impact Festival 2019: Black Rebel Motorcycle Club wystąpił w Krakowie

Występy Tool oraz Alice in Chains poprzedził Black Rebel Motorcycle Club. Amerykańska grupa rock'n'rollowa założona została w 1998 roku. Ostatni album muzyków zatytułowany "Wrong Creatures” ujrzał światło dzienne na początku 2018 roku. Album został okrzyknięty podróżą po historii rocka.

A tak prezentuje się galeria z występu Black Rebel Motorcycle Club w Krakowie:

Impact Festival 2019: Druga scena

Druga, plenerowa scena znajdowała się przed TAURON Areną. Wystąpili na niej Fiend, 1000mods oraz Uncle And The Deadbeats. Doskonała organizacja wydarzenia sprawiła, że każdy z uczestników imprezy mógł obejrzeć wszystkie koncerty w całości.

Francusko-angielsko-amerykański Fiend, działa od 14 lat. Twórczość kwartetu trudno skategoryzować, ale słowa stoner, doom, sludge i psychodelic wydają się opisywać go najlepiej.

1000mods pochodzi z Greckiego Chiliomodi i został założony w 2006 roku. Ich muzyka to elektryzująca mieszanka szalonych, psychodelicznych odlotów z ciężkim stonerowym uderzeniem.

Uncle Acid & The Deadbeats przybyli do Krakowa z Wielkiej Brytanii, by zaprezentować własną wersję garażowego rocka. W muzyce Uncle Acid & The Deadbeats słychać echa lat 60. ubiegłego wieku, a w recenzjach można przeczytać o skojarzeniach z Alice Cooper, Black Sabbath czy The Stooges.

Zobaczcie naszą galerię z plenerowej sceny Impact Festival 2019

Byliście na tegorocznej edycji Impact Festival? Koniecznie napiszcie jak Wasze wrażenia. Kto się bawił z nami pod sceną?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.