Jarocin Festiwal 2016 - znamy daty występów tegorocznych artystów

Justyna Kierzkowska
10.03.2016 13:01
Jarocin Festiwal 2016 - znamy daty występów tegorocznych artystów Fot. materiały prasowe

Choć line-up festiwalu nie jest jeszcze do końca skompletowany, to organizatorzy już teraz ujawnili dokładne daty występów dotychczas ogłoszonych artystów. Sprawdźcie, kogo posłuchacie w ciągu trzech dni imprezy.

Jarocin Festiwal 2016, jeden z najstarszych festiwali rockowych w Polsce, rozpocznie się w czwartek 7 lipca 2016 roku. Tego dnia na głównej scenie festiwalowej zaprezentują się polskie formacje - Kabanos, Luxtorpeda, Oberschlesien oraz TSA. Headlinerem pierwszego dnia festiwalu będzie grupa Five Finger Death Punch, dowodzona przez Zoltana Bathory’ego.

Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która po raz kolejny zorganizuje wydarzenie, podkreśla, że świetną rozrywkę zapewnią zarówno zagraniczne, jak i polskie zespoły.

Pierwszy dzień tegorocznej edycji festiwalu to przede wszystkim ukłon w stronę wszystkich fanów muzyki heavy metalowej, która zdominuje Scenę Główną. Bezapelacyjną gwiazdą wieczoru będzie zespół Five Finger Death Punch, który cieszy się ogromną popularnością wśród fanów ciężkiego brzmienia na całym świecie. Bez wątpienia równie duże emocje wzbudzi również występ polskiej legendarnej grupy TSA, która przed wieloma laty na jarocińskiej scenie zdobywała pierwsze sceniczne sukcesy.

Organizatorzy ujawnili także plakat z podziałem występów artystów na konkretne dni.

Jarocin 2016 Fot. foto: materiały prasowe

Drugi dzień nadchodzącej edycji jarocińskiego festiwalu to z kolei muzyczna mieszanka polskiego punk-rocka z ciężkimi brzmieniami oraz muzyką elektroniczną. Zagraniczną gwiazdą wieczoru będzie brytyjska grupa The Prodigy, mająca na koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt na całym świecie. „Ojcowie chrzestni sceny rave” zaprezentują jarocińskiej publiczności mocno energetyczne show, przepełnione wyjątkową ekspresją. Ponadto, line-up drugiego dnia imprezy zasilą polskie formacje - Kobranocka, Gaga/Zielone-Żabki oraz Farben Lehre. Wystąpią one w ramach tzw. Bloku Legend Jarocina.

Drugiego dnia na jarocińskiej scenie zobaczymy też jeden z najważniejszych zespołów polskiego rock’a, legendarną, a zarazem owiana aurą tajemnicy, grupę Sweet Noise. Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM podkreśla, że będzie to długo oczekiwany powrót po latach.

Piątek dostarczy uczestnikom festiwalu tego, na co większość z nich czeka  – solidnej dawki punkowej energii, która wznieci kurz i, jak co roku, wprawi festiwalowiczów w radosne pogo. Nie zabraknie również ciężkich brzmień. Natomiast występ formacji The Prodigy bez wątpienia zelektryzuje wszystkich fanów muzyki rave oraz elektroniki. To będzie duże wydarzenie muzyczne. 

W sobotę, 9 lipca 2016, na deskach jarocińskiej sceny zaprezentują się z kolei polskie zespoły - Koniec Świata, Hunter oraz Acid Drinkers. Nie zabraknie również zagranicznych gości. Przed jarocińską publicznością zagra kanadyjska formacja D.O.A., jeden z głównych przedstawicieli nurtu hardcore punk oraz legendarna amerykańska grupa Slayer, zaliczana do tzw. „Wielkiej Czwórki Thrash Metalu”.

Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM dodał, że koncert zespołu to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych punktów tegorocznej edycji. 

Warto podkreślić, że gwiazda tego formatu nigdy dotąd nie gościła na jarocińskiej scenie. Wyjątkowym koncertem ostatniego dnia Jarocin Festiwal 2016 będzie także bez wątpienia występ formacji Acid Drinkers, która złoży hołd legendarnemu Lemmy'emu Kilmisterowi, wykonując utwory grupy Motörhead.

Bilety

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7–9 lipca 2016 roku. Trzydniowe karnety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Bilety na poszczególne dni festiwalu trafią do sprzedaży w poniedziałek, 14 marca 2016 i będą kosztować 179 złotych.

Wybieracie się na Jarocin Festiwal 2016?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.