Jubileuszowy Wacken Open Air rozpoczęty! Jak zaprezentował się Skyline, Doro i Gus G. na otwarciu festiwalu? [ZDJĘCIA]

01.08.2019 17:39
Skyline|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W czwartek 1 sierpnia 2019 rozpoczęła się oficjalnie trzydziesta, jubileuszowa edycja legendarnego Wacken Open Air. Festiwal otworzyła po raz trzydziesty dowodzona przez Thomasa Jensena grupa Skyline.

Od trzydziestu lat w małej miejscowości Wacken na północy Niemiec odbywa się jeden największych i najważniejszych festiwali, który dla wielu fanów ciężkiego grania z całego świata stanowi synonim tego, co najlepsze w rockowo-metalowej muzyce.

Ponad stutysięczna publiczność przemierza po kilkanaście kilometrów dziennie, by obejrzeć jak najwięcej metalowych gigantów, którzy występują na dziewięciu scenach jednocześnie.

Przeczytaj także

Zwyczajowo festiwal nieoficjalnie wystartował już w środę 31 lipca 2019, koncertami m.in. legendarnej grupy Rose Tattoo i The Sisters Of Mercy, których zdjęcia możecie już zobaczyć na Antyradio.pl, a także występami The Adicts, UFO oraz niemieckiego muzyka i aktora, Joachima Witta. Jednak oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek 1 sierpnia 2019 o godzinie 14.30.

Wacken Open Air 2019: Skyline, Doro i Gus G.

Grupa Skyline powstała z inicjatywy Thomasa Jensena, założyciela i organizatora festiwalu. Zespół raz do roku gra covery innych kapel, które w danym roku występują podczas imprezy i jest obecny wśród fanów ciężkiej muzyki już od pierwszej edycji. Jak co roku Thomas i spółka zaprosili na scenę kilku gości.

Skyline, najsławniejszy otwieracz na świecie,  zawsze rozpoczyna festiwal i nie można ich zobaczyć nigdzie indziej. Grupa wykonuje covery zespołów, które w danym roku można zobaczyć w trakcie festiwalu.

Wacken Open Air 2019

Największe metalowe święto na świecie odbywa się w dniach 1 - 3 sierpnia 2019 roku, oczywiście w Wacken. Zapewne jak co roku line-up przyprawi o zawrót głowy wszystkich fanów mocnego grania.  W tym roku wystąpią między innymi: Slayer, Sabaton, Bullet for My Valentine, Anthrax, Parkway Drive, Opeth, Queensrÿche, Within Temptation, Meshugga, Testament, Cradle of Filth, Hammerfall, Eluveitie, Body Count czy Krokus.

Zobacz również: Wacken Open Air 2019: Weterani rocka, Rose Tattoo zagrali na festiwalu [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.