Kaelan Mikla. Ulubiony zespół Roberta Smitha z The Cure wystąpił w Krakowie
10.05.2022 16:33
Kaelan Mikla. Ulubiony zespół Roberta Smitha z The Cure wystąpił w Krakowie
  • 10 Zobacz zdjęcia
Kaelan Mikla. Ulubiony zespół Roberta Smitha z The Cure wystąpił w Krakowie
10.05.2022 16:33

Protegowane Roberta Smitha z The Cure, grupa Kaelan Mikla, wystąpiły w nowo otwartym klubie MOLO w Krakowie. Zobacz zdjęcia z wydarzenia!

Kælan Mikla powstały w 2013 roku, by zgłosić się do konkursu poetyckiego. Jednak gdy okazało się, że osiągnęły ogromny sukces, postanowiły kontynuować działalność i szybko ugruntowały swoją pozycję na scenach Reykjaviku.

Kaelan Mikla zagrały w Krakowie

Artystki w  2015 roku wydały utwór "Kalt", dzięki któremu zyskały spore grono fanów poza granicami Islandii. Od tego czasu Kælan Mikla nieustannie podróżuje i wydaje płyty. Wiele w tym zasług frontmana The Cure, Roberta Smitha, który jest wielkim fanem zespołu.

Polecamy

Słynny muzyk zapraszał trio na sceny festiwalowe, których był kuratorem. To dzięki niemu artystki wystąpiły obok wielu kultowych zespołów takich jak Pixies, Slowdive, Deftones, a także jako support przed Placebo. Po wydaniu swojego trzeciego LP, "Nótt eftir nótt", dziewczyny zdobyły dużą publiczność wśród fanów mrocznej, gotyckiej muzyki na całym świecie. W październiku 2021 grupa wypuściła swój czwarty album "Undir Köldum Norðurljósum", którego tematyka obraca się głównie wokół folklorystycznych i baśniowych motywów. To właśnie wydawnictwo było promowane w Krakowie.

Muzyka zespołu to filmowe warstwy syntezatora, eteryczne wokale śpiewane w ich ojczystym języku, mrożące krew w żyłach krzyki, mocny bas i automat perkusyjny. Twórczość wciąga słuchacza w oniryczny świat magii i Islandzkiego mistycyzmu.

Kaelan Mikla wystąpią na Castle Party 2022

Grupa będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Castle Party, którego kolejna edycja odbędzie się w dniach 7-10 lipca 2022 w Bolkowie. Karnety na wydarzenie w cenie 390 PLN możecie kupić na stronie castleparty.com w zakładce "bilety".

Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.