Kolejny europejski kraj wznawia koncerty i festiwale muzyczne. Kiedy ruszą i na jakich zasadach?

06.05.2020 13:20
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)|undefined Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Mamy dobre wieści dla fanów festiwali muzycznych - już kolejny europejski kraj podjął decyzję o ich wznowieniu. Oczywiście na konkretnych zasadach. 

Serwis IQ Magazine podzielił się informacją, że jeszcze tego lata w Irlandii ruszą pierwsze koncerty i festiwale muzyczne. Ich warunki zostaną jednak dostosowane do aktualnych okoliczności.

Irlandia wznawia koncerty i festiwale muzyczne - kiedy ruszą i na jakich zasadach?

Zgodnie z doniesieniami IQ Magazine, władze Irlandii zezwoliły na wznowienie niektórych koncertów i festiwali od 10 sierpnia 2020 roku. Jest to ostatni z 5 etapów znoszenia obostrzeń, jakie wprowadził tamtejszy premier, Leo Varadkar. Jednak organizatorzy będą musieli przestrzegać pewnych reguł.

Przeczytaj także

Piąty etap znoszenia obostrzeń w Irlandii obejmuje "festiwale, wydarzenia i inne masowe spotkania społeczne i kulturalne". Imprezy będą mogły się odbywać, jednak przy zachowaniu dystansu społecznego i odpowiedniej liczy uczestników, która wynosi 5000 osób. Szczegóły związane z pojęciem dystansu społecznego nie zostały przez premiera sprecyzowane. Na obecną chwilę wynosi on 2 metry odległości pomiędzy jednostkami. To może ulec jednak zmianie. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.