Legenda black metalu, Hellhammer: Triumph Of Death, zagrali na Wacken Open Air 2019

10.08.2019 13:53
Hellhammer|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Tom Gabriel Warrior zaprezentował na Wacken Open Air 2019 swój projekt Hellhammer: Triumph Of Death. Zobaczcie zdjęcia z koncertu.

Jubileuszowa edycja największego metalowego festiwalu na świecie obfitowała w wiele muzycznych niespodzianek. Po dwudziestu latach powrócił na scenę Demons & Wizards , niezwykły projekt Jona Schaffera (Iced Earth) i Hansi Kürschera (Blind Guardian).

Na imprezie zagrali również m.in.  Rose Tattoo, Skyline, Doro i Gus G., Testament, Airbourne, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Battle Beast, Kvelertak, Saxon, Within Temptation i Beyond The BlackThe Sisters of Mercy, Sabaton oraz Slayer.

Hellhammer: Triumph Of Death zagrali na Wacken Open Air 2019

W 2016 roku Tom Gabriel Warrior ujawnił, że planuje uczcić zespół Hellhammer poprzez zebranie sprawdzonych muzyków i zagranie koncertów z utworami pionierów black i death metalu. Dwa lata później charyzmatyczny Szwajcar powołał do życia Hellhammer: Triumph Of Death.

Grupa, w skład której poza Thomasem Gabrielem Fischerem wchodzą basistka Mia Wallace (Niryth, The True Endless, Kirlian Camera), gitarzysta André Mathieu oraz perkusista Alessandro Commerio (Forgotten Tomb, Hiems) zaczęła koncertować w połowie 2019 roku.

Hellhammer w starym składzie nagrał kilka demówek plus kultową EP-kę "Apocalyptic Raids" z 1984 roku. Oryginalny zespół nigdy nie zagrał koncertu i istniał ledwie kilkanaście miesięcy, od 1982 do 1984 roku, do czasu stworzenia Celtic Frost.

Zobacz, jak zespół zaprezentował się na niemieckim festiwalu:

W 2008 roku Hellhammer postanowili raz na zawsze uporządkować sytuacje z krążącymi od lat pirackimi taśmami, kompilowanymi przez fanów. Na "Demon Entrails" zebrał wszystkie trzy dema kultowej grupy: "Death Fiend", "Triumph Of Death" i "Satanic Rites", powstałe w roku 1983.

Kompozycje z oryginalnych taśm matek zostały zremasterowane pod kierownictwem frontmana grupy. Problem pojawił się, gdy jedyna drukarnia w Niemczech, która zaopatrywała rynek w specjalne wersje okładek do płyt winylowych, odmówiła druku "Demon Entrails" z powodu "satanistycznych treści". Finalnie proces przygotowania winylu musiał zostać przeniesiony do Wielkiej Brytanii.

Lider i wokalista projektu, Tom G. Warrior znany jest z występów w grupach Celtic Frost oraz Apollyon Sun. Założył również zespół Triptykon, w którym aktualnie gra i koncertuje.

Przeczytaj także

W 2004 roku muzyk został sklasyfikowany na 32. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World, a pięć lat później trafił na 43. miejsce listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records.
 
Thomas Gabriel Fischer jest znany również ze swojego zamiłowania do sztuki. Kontrowersyjny muzyk był osobistym asystentem H. R. Gigera od 2007 roku do śmierci artysty. Obecnie działa na rzecz muzeum H.R. Gigera w szwajcarskiej miejscowości Gruyères.

Tom G. Warrior jest także twórcą rzeźby "Phallus IV" przedstawiającej dildo z figurką ukrzyżowanego Jezusa, którą wykorzystał Nergal w szokującym nagraniu z okzaji dnia kobiet w 2018 roku.

Video zostało usunięte z sieci a lider zespołu Behemoth, został oskarżony przez prokuraturę o znieważanie przedmiotu czci religijnej.

Hellhammer: Triumph Of Death w Polsce. Czy będą protesty?

Grupa Hellhammer: Triumph Of Death zagra w Polsce podczas Merry Christless 2019 w Warszawie. Występ odbędzie się 15 grudnia 2019 roku w Warszawie.

Czy występ kultowej grupy wzbudzi kontrowersje, jak miało to miejsce w przypadku koncertów Behemoth, Mgły, SatarialMardukCree czy Vader ?

Zobacz również: Billboard Slayera zaskarżony do Komisji Etyki Reklamy. Miał „profanować chrześcijaństwo” przed żłobkiem w Krakowie

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.