Legenda czeskiego rocka gotyckiego zagra w Polsce. Kiedy i gdzie wystąpi XIII Stoleti? [DATA, MIEJSCE, BILETY]

27.09.2021 17:12
Legenda czeskiego rocka gotyckiego zagra w Polsce. Kiedy i gdzie wystąpi XIII Stoleti? [DATA, MIEJSCE, BILETY] Fot. shutterstock

XIII Stoleti to zespół, którego fanom mrocznych brzmień nie trzeba przedstawiać. Zespół przyjedzie do Polski na jeden koncert.

Fani rocka gotyckiego z pewnością długo czekali na ten koncert. Zespół XIII Stoleti jest bowiem bardzo popularny szczególnie wśród fanów festiwalu Castle Party. Czeska grupa kilkakrotnie gościła w Bolkowie. Ich doskonale sprawdzający się w wersji "live", pełen gitarowej dynamiki utwór "Elizabeth" jest jednym z nieformalnych hymnów gotyckiego festiwalu.

XIII Stoleti w Polsce

Formacja zadebiutował w roku 1992 płytą Amulet. Wcześniej lider zespołu Petr Štěpán z bratem tworzyli punkrockową grupę Hrdinové nové fronty. Zespoł swoich utworach często odwołują się do postaci historycznych – Elżbiety Batory, Béli Lugosiego, Andy’ego Warhola, Tomása de Torquemady, będących ekscentrykami odrzuconymi przez społeczeństwo. Na większości płyt, oprócz Metropolis, przeważa muzyka gitarowa.

Polecamy

XIII Stoleti z powodzeniem koncertuje na najważniejszych scenach klubowych i festiwalowych, a ich zaangażowane i klimatyczne brzmienia cieszą się ogromną popularnością wśród fanów na całym świecie.

Gościem koncertu będzie również doskonale znany miłośnikom gatunków Batalion d'Amour.

XIII Stoleti w Polsce. Data, miejsce, bilety

XIII Stoleti zagra na jedynym koncercie w Polsce 13 listopada 2021 w Zabrzu w Klubie Wiatrak.
Bilety:

  • I pula: 40 pln
  • II pula: 45 pln
  • III pula: 55 pln
  • W dniu koncertu: 60 pln

Bilety cały czas dostępne w linku w wydarzeniu i na stronie wiatrak.art.pl

Zobacz również: Tool zagra koncert w Polsce w 2022 roku [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.