Mord'A'Stigmata, Imperial Triumphant i Martwa Aura wystąpili w Krakowie [GALERIA]

28.04.2019 16:46
Mord'A'Stigmata|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół Mord’A’Stigmata zakończył swoją pierwszą europejską trasę, prezentując nowy materiał m.in. na kultowym Roadburn Festival w Holandii. Zobacz jak grupa zaprezentowała się przed polską publicznością.

14 kwietnia 2019 roku, małopolska formacja Mord'A'Stigmata wyruszyła w swoją pierwszą europejską trasę. Grupie towarzyszyli Amerykanie z Imperial Triumphant.

Zwieńczeniem tournee był występ w krakowskim Zet Pe Te, który odbył się 26 kwietnia 2019 roku. W charakterze gościa specjalnego zaprezentowała się również Martwa Aura. Koncert był również oficjalnym release party najnowszego, piątego krążka zespołu, zatytułowanego "Dreams of Quiet Places".

Mord'A'Stigmata zagrała w Krakowie.

Mord'A'Stigmata powstała w 2004 roku i od lat uznawana jest za jeden z najciekawszych projektów, grających mroczny, rytualny black metal. Zespół ma za sobą koncerty na prestiżowych festiwalach w Europie (m.in. Devilstone Fest) oraz kilka klubowych tras, między innymi z zespołem Behemoth.

Przeczytaj także

Zobacz jak Mord'A'Stigmata zaprezentowała się przed krakowską publicznością

Imperial Triumphant zagrał w Krakowie

Muzyka Imperial Triumphant to dźwiękowa podróż przez wszystkie dziwactwa, obrzydliwości i mroczne zakątki Nowego Jorku. Zespół łączy nowoczesny black metal z ekstremalnym noise opowiadając historie o miejskim rozkładzie największego miasta na ziemi.

 
Zespół komentuje swoją ekstremalną twórczość słowami:

Przedstawiamy wspaniałe zestawienie luksusu wyższych sfer z absolutnym brudem i miejskim rozkładem. Nasze miasto jest jak zwłoki giganta. To, co kiedyś było tak jasne, wspaniałe i spektakularne, wypełniają teraz chciwe robaki, wijące się w drodze do sukcesu. Nie popieramy tego, ani nie jesteśmy przeciwko. Prezentujemy tylko dźwięki Nowego Jorku.

Zobacz galerie zdjęć z Krakowa

Martwa Aura zagrała w Krakowie

Zespół Martwa Aura pochodzi z Poznania i wykonuje katastroficzno - depresyjny black metal. Po dobrze przyjętym debiucie „Contra Mvndvm, Contra Vitae”, Martwa Aura powraca ze splitem z Odour of Death zatytułowanym „Credo In Mortem”.  

Zobacz zdjęcia z Krakowa

Mord'A'Stigmata: premiera nowej płyty, lista utworów

4 kwietnia 2019 roku ukazała się piąta płyta zespołu Mord'A'Stigmata. Wydawnictwo zatytułowane "Dreams of Quiet Places" wydano nakładem Pagan Records. Album został zarejestrowany, zmiksowany i zremasterowany w warszawskim Nebula Studio, zaś autorem okładki jest Łukasz Gwiżdż.

Lista utworów prezentuje się następująco:

1. Between Walls of Glass
2. Exiles
3. Spirit into Cristal
4. The Stain
5. Void Within
6. Into Soil
7. Dreams of Quiet Places

"Dreams of Quiet Places", następca rewelacyjnie przyjętej płyty "Hope" z 2017 roku, niemal od razu zyskał przychylność zarówno fanów jak i krytyków gatunku.   

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.