Mystic Festival 2019: Zdjęcia z koncertów Lost Society, Hatebreed, Carcass, Emperor i King Diamond

29.06.2019 20:31
King Diamond|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Drugiego dnia festiwalu na plenerowej scenie w parku zaprezentowało się pięć zespołów: Lost Society, Hatebreed, Carcass, Emperor oraz King Diamond. Zobaczcie galerie z koncertów.

Mystic Festival powrócił na koncertową mapę Polski. Na festiwalu zagrali między innymi Slipknot, Sabaton, Eluveitie, Testament, Amon Amarth, Trivium, Within Temptation, Omnium Gatherum, Vltimas, Soulfly, Powerwolf oraz In Flames

Pomimo ogromnego upału publiczność bawiła się doskonale przez całe dwa dni imprezy. Festiwal odbył się w dniach 25-26 czerwca 2019 roku w Krakowie.

 

Mystic Festival 2019: Lost Society

Lost Society to fiński thrash metalowy zespół, założony w 2010 roku w Jyväskylä przez Samy'ego Elbannę, do którego dołączyli Mirko Lehtinen, Ossi Paananen oraz Arttu Lesonen. W ich muzyce fani thrashu znajdą wszystko, co w gatunku najważniejsze – energię, gniew, wolność, sprzeciw wobec ograniczeń, które nakładają normy społeczne.

Mystic Festival 2019: Hatebreed

Amerykanie z Hatebreed grają hardcore oraz metalcore. Grupa powstała w 1994 roku z inicjatywy muzyków pochodzących z kapel Bridgeport i New Haven w stanie Connecticut. Formacja często gości w naszym kraju. Ostatnią studyjną płytą Hatebreed jest, pochodzący z 2016 roku album "The Concrete Confessional".

Mystic Festival 2019: Carcass

Od ponad 30 lat zespół Carcass szokuje świat zarówno muzyką, jak i okładkami żywcem wziętymi z laboratoriów medycyny sądowej i prosektoriów. Carcass obok rodaków z Napalm Death stanowił czołówkę europejskiej sceny grind core'owej.

Mystic Festival 2019: Emperor

Legendarny blackmetalowy Emperor to jedna z ikon black metalu. Zaliczany do drugiej fali gatunku, uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych wykonawców w jego historii.

Przeczytaj także

Oficjalnymi członkami zespołu są Ihsahn, Samoth i Trym Torson.  Zespół Emperor wymieniany jest w jednym rzędzie z Burzum, Darkthrone i Mayhem wśród najważniejszych wykonawców blackmetalowych w historii. Zespół kilkakrotnie gościł w Polsce, ostatnio podczas Metalmani 2018

Mystic Festival 2019: King Diamond

Kim Bendix Petersen, znany szerzej jako King Diamond tworzy od blisko 40 lat. Na scenie zawsze w charakterystycznym makijażu, z cylindrem na głowie, mikrofonem ze skrzyżowanych kości, śpiewający zarówno charakterystycznym falsetem, jak i niskim, przerażającym głosem. Ostatnia płyta studyjna Kinga Diamonda „Give Me Your Soul...Please” ukazała się w 2007 roku, prace nad kolejnym 13. albumem trwają pomoc od kilku lat.

Byliście na tegorocznej edycji Mystic Festival ?  Który z koncertów podobał się Wam najbardziej?  

Zobacz również: King Diamond: Moje życie seksualne jest teraz fantastyczne

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.