New Model Army zapowiada album i płytę. Czy zagrają w Polsce?

14.05.2019 21:56
New Model Army|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Brytyjscy weterani rocka, zespół New Model Army, szykuje się do wydania nowej płyty i trasy koncertowej. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty?

New Model Army powstał w 1980 roku w Bradford z inicjatywy Justina Sullivana. Z czasem kapela, która zaczęła koncertować jako trio, wzbogaciła się o nowych członków i teraz występuje w następującym składzie: Michael Dean (perkusja), Dean White (klawisze i gitara), Marshall Gill (gitara) i Ceri Monger (gitara basowa).

Od samego początku członkowie kapeli czerpali inspiracje z brzmień i rytmów północnego soulu, punk rocka i inspirowali się buntowniczą atmosferą tamtych czasów.

Przeczytaj także

Od tego czasu New Model Army tworzył muzykę pod wpływem najróżniejszych gatunków i subkultur - od post-punka, poprzez folk-rock, po metal i muzykę gotycką.

New Model Army: Premiera nowej płyty, lista utworów

23 sierpnia 2019 roku ukaże się nowy studyjny album prawdziwej legendy, formacji New Model Army. Krążek zatytułowany „From Here” będzie zawierał dwanaście nowych kompozycji.

New Model Army

Nowa płyta została nagrana na początku tego roku na malutkiej, norweskiej wyspie Giske, na której mieści się się niesamowite studio Ocean Sound Recordings. Album odzwierciedla spektakularną izolację tego środowiska, ale ma też głębokie przesłanie dla świata, w którym wszyscy żyjemy i czasów, których doświadczamy.

Zespół tak opisuje prace nad „From Here”:  

Każdy z nas ma inne życie i inny gust niemal w każdej kwestii, również w muzyce. Jedyne, co nas łączy, to miłość do ponurych, otwartych, zimnych, surowych krajobrazów - wody, śniegu, skał. To było idealne miejsce dla nas, aby wspólnie pracować nad płytą - przez cały czas pracy mogliśmy patrzeć w niebo, morze i topniejący śnieg w górach, wszystko to cały czas się zmieniało. Zasadne jest wrażenie, że ta płyta jest inna od poprzednich, ale też wciąż zawiera wszystkie elementy, które charakteryzują naszą szczególnie niezidentyfikowaną muzykę - być może nawet bardziej niż kiedykolwiek. A „From Here” było oczywistym tytułem. Płyta należy do wyjątkowego miejsca i szczególnego czasu - co dzieje się na świecie, gdzie jesteśmy jako zespół i gdzie jesteśmy jako ludzie.

Na płycie znajdzie się 12 kompozycji:

 1. Passing Through
 2. Never Arriving
 3. The Weather
 4. End Of Days
 5. Conversation
 6. great disguise
 7. Where I Am
 8. Hard way
 9. Watch And Learn
 10. Maps
 11. Setting Sun
 12. From Here

New Model Army: Trasa koncertowa, koncerty w Polsce

Występy zespołu cieszą się niezmiennie ogromną popularnością a zespół często gości w naszym kraju. Polska trasa koncertowa New Model Army rozpocznie się 13 października 2019 roku koncertem w Poznaniu i obejmie aż pięć miast. Dokładna rozpiska prezentuje się następująco:

 • 13.10 - Poznań, Tama
 • 15.10 - Gdynia, Ucho
 • 16.10 - Warszawa, Proxima
 • 17.10 - Wrocław, Stary Klasztor
 • 18.10 - Kraków, Kwadrat

Bilety w cenie od 89 zł dostępne są na stronie organizatora.

Na który z koncertów New Model Army się wybieracie?

Zobacz również: New Model Army: Nigdy nie dajemy ludziom tego, czego pragną

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.