New Model Army w Polsce 2019 [DATY, MIEJSCA,BILETY]

03.10.2019 21:32
New Model Army|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

New Model Army wyrusza w jesienną trasę koncertową po Polsce. Zespół zagra w Poznaniu, Gdyni, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Zobacz szczegóły i sprawdź gdzie kupić bilety!

Zespół New Model Army powstał w 1980 roku w Bradford, w Wielkiej Brytanii z inicjatywy Justina Sullivana. Od samego początku istnienia formacja czerpie inspirację zarówno z brzmień oraz rytmów północnego soul'u, a także punk rocka.

New Model Army tworzą muzykę pod wpływem najróżniejszych gatunków i subkultur: od post-punka, poprzez folk-rock, aż po metal oraz muzykę gotycką.

Grupa wielokrotnie gościła w naszym kraju, m.in. w 1988 podczas festiwalu „Marchewka” w Hali Gwardii w Warszawie, w Jarocinie (1993 oraz 2009) czy podczas Seven Festivalu w Węgorzewie 2012 czy Przystanku Woodstock 2017.

New Model Army na koncertach w Polsce 2019

23 sierpnia 2019 roku ukazał się nowy studyjny album New Model Army. Krążek zatytułowany „From Here” zawiera dwanaście nowych kompozycji.  

Przeczytaj także

To właśnie wydawnictwo będzie promować ekipa Justina Sullivana podczas polskich koncertów. Krążek spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków oraz fanów, więc październikowe koncerty będą doskonałą okazją, by zapoznać się z nowym materiałem na żywo.  

Płyta została nagrana na początku 2019 roku na malutkiej, norweskiej wyspie Giske, na której mieści się studio Ocean Sound Recordings.

To było idealne miejsce dla nas, aby wspólnie pracować nad płytą - przez cały czas mogliśmy patrzeć w niebo, morze i topniejący śnieg w górach, wszystko to ciągle się zmieniało

 - przyznają muzycy.

New Model Army w Polsce 2019 - Gdzie kupisz bilety?

W ramach promocji nowego wydawnictwa zespół ogłosił dużą trasę koncertową po Europie, podczas której zagra w aż 5 polskich miastach.
Koncerty odbędą się odpowiednio:

  • 13.10. – Poznań, Tama
  • 15.10. – Gdynia, Klub Muzyczny Ucho
  • 16.10. – Warszawa, Proxima
  • 17.10. – Wrocław, Stary Klasztor
  • 18.10. – Kraków, Kwadrat

Bilety w na wszystkie koncerty dostępne są w cenie od 79 zł na stronie organizatora Live Nation.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.