New Model Army w Polsce 2019. Justin Sullivan w Krakowie [GALERIA]

19.10.2019 02:12
New Model Army|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

New Model Army zakończył jesienną trasę koncertową po Polsce. Zespół zagrał w Poznaniu, Gdyni, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

New Model Army to kultowa grupa, która powstała w 1980 roku w Bradford. Autorzy takich kawałków jak "Vagabonds", "51st State", czy "Small Town England" sprzedali już ponad półtora miliona krążków, mimo że ich single nigdy nie trafiały na listy przebojów.

Za najlepsze albumy w dyskografii New Model Army uznaje się "No Rest For The Wicked" oraz "Thunder and Consolation", a ich występy charakteryzują się aranżacjami dopracowanymi do perfekcji.

New Model Army na koncertach w Polsce

W 2010 roku grupa obchodziła trzydziestą rocznicę istnienia.

New Model Army tworzą muzykę pod wpływem najróżniejszych gatunków i subkultur: od post-punka, poprzez folk-rock, aż po metal oraz muzykę gotycką.

Grupa wielokrotnie gościła w naszym kraju, m.in. w 1988 podczas festiwalu „Marchewka” w Hali Gwardii w Warszawie, w Jarocinie (1993 oraz 2009) czy podczas Seven Festivalu w Węgorzewie 2012 czy Przystanku Woodstock 2017.  

Przeczytaj także

23 sierpnia 2019 roku ukazał się nowy studyjny album New Model Army. Krążek zatytułowany "From Here" zawiera dwanaście nowych kompozycji.  

Właśnie to wydawnictwo ekipa Justina Sullivana promowała podczas polskich koncertów. Album spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków oraz fanów, więc październikowe koncerty były doskonałą okazją, by zapoznać się z nowym materiałem na żywo.

Zobacz, jak New Model Army zaprezentowało się w Krakowie:

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. One of the Chosen
 2. Never Arriving
 3. The Weather
 4. The Charge
 5. End of Days
 6. 51st State
 7. Believe It
 8. From Here
 9. Where I Am
 10. WipeOut
 11. Over the Wire
 12. Setting Sun
 13. Lights Go Out
 14. Here Comes the War
 15. States Radio
 16. Fate
 17. Angry Planet
 18. Purity
 19. 125 Mph
 20. I Love the World 

Decadent Fun Club zagrał przed New Model Army

Podczas koncertów w Poznaniu, Gdyni, Wrocławiu i Krakowie jako support wystąpił zespół Decadent Fun Club, uznawany za jedną z najbardziej obiecujących grup na polskiej scenie alternatywnej.

Muzyka Decadent Fun Club to chłodny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych muzycznych tradycji. Jedni doszukują się w niej wpływów post-punka i synth-wave'u, inni wrzucają do szufladki "dark pop".

Zobaczcie, jak Decadent Fun Club wypadł w Krakowie:

Sam zespół ucieka od kategoryzowania swojej muzyki i określa ją jako emocjonalną karuzelę balansującą pomiędzy światłem i mrokiem.

Zespół zadebiutował w 2017 roku nominowanym do nagrody Yach Film teledyskiem "Serendipity", w którym główną rolę zagrał legendarny aktor Jerzy Nasierowski

Zobacz również: Wokalista Alice in Chains, William DuVall wystąpi w Polsce

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.