Nightwish na Czad Festiwal 2016 [GALERIA]

Robert Skowronski
27.08.2016 11:27
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Podczas trwającej cztery dni imprezy pojawili się m.in. Finowie z Nightwish. Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wydarzenia.

Festiwal w Straszęcinie rozpoczął się 25 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia 2016 roku. Za nami już koncerty takich gwiazd, jak Enter Shikari, czy punkowców z Pennywise oraz NOFX, a w lineupie jeszcze np. Sabaton. Odbył się też już występ Nightwish z Floor Jansen za mikrofonem, która dołączyła do zespołu w 2012 roku

Od czasu założenia kapeli w 1996 roku stała się ona ikoną symfonicznego metalu. Ostatnim dokonaniem grupy jest krążek „Endless Forms Most Beutiful”. To już ósmy studyjny album formacji, ale pierwszy na którym zaśpiewała Floor Jansen. Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji, a wśród nich „Élan”. Utwór wybrzmiał również podczas Czad Festiwal. W wywiadzie dla Antyradio.pl wypowiedział się o nim Tuomas Holopainen:

Gdyby to zależało tylko ode mnie, nie byłoby żadnego singla otwierającego płytę. Nie podoba mi się pomysł wybierania jednego utworu z całego albumu i stawiania go na piedestale. To może dać błędne wrażenie, o czym jest płyta. Domyślam się jednak, że wydanie singla to dzisiaj zło konieczne.

To oczywiście tylko jeden z wielu numerów, który wybrzmiał na polskim koncercie. Zobaczcie zdjęcia z występu Nightwish:

Jeśli tego Wam mało, to możecie również obejrzeć fragment z występu Finów, który został opublikowany na naszym Instagramie:

Jakie numery usłyszała zgromadzona w Straszęcinie publiczność?

Setlista:

 1. Shudder Before the Beautiful
 2. Yours Is an Empty Hope
 3. Storytime
 4. Élan
 5. I Want My Tears Back
 6. Sahara
 7. Weak Fantasy
 8. Ever Dream
 9. Nemo
 10. Ghost Love Score
 11. Last Ride of the Day
 12. The Greatest Show on Earth

Jeżeli nie widzieliście Nightwish na żywo, a chcielibyście poczuć koncertową moc kapeli, to nic straconego. Zespół zapowiedział wydanie koncertówki „Vehicle Of Spirit”. Będzie to zapis dwóch występów w ramach trasy Endless Forms Most Beautiful World Tour 2015-2016 - dokładniej na stadionie Wembley w Londynie oraz Ratinan Stadion w Finlandii. Całość ukaże się 4 listopada 2016 roku. Na nowym wydawnictwie oprócz zapisu występów ma znaleźć się również bonusowy materiał. Jak na razie nie wiadomo czego dokładnie się należy spodziewać.

Widzieliście Nightwish na żywo?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.