Overkill i Annihilator wystąpią na Wacken Open Air w 2020 roku

21.09.2019 16:11
Annihilator|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią na Wacken Open Air 2020. Overkill i Anihilator zasilą skład największego z metalowych festiwali

Organizatorzy Wacken Open Air 2020  ujawnili niedawno kolejnych 5 artystów, którzy wystąpią podczas 31. edycji. Jednak podczas Hamburg Metal Dayz okazało się, że niespodzianki nie kończą się na Orden Ogan, Kampfar, While She Sleeps i dwóch koncertach Udo Dirkschneidera.

Wacken Open Air 2020: Kto zagra?

Wacken Open Air 2020, odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia 2020 roku. Jak dotąd największą sensacją przyszłorocznej edycji jest koncert zespołu Judas Priest. Okazuje się, że kapela ma zamiar wyruszyć w trasę z okazji 50-lecia zespołu.

Ian Hill, w wywiadzie dla "Austin Chronicle" przyznał, że członkowie nie są jeszcze pewni, co zagrają, ale z pewnością będzie fajnie.

Na scenie zobaczymy również Amon Amarth, Sodom, Mercyful Fate, Hypocrisy, Death Angel, At The Gates, Venom, Sick of It All, Beast in Black, Nervosa, Cemican, Orden Ogan, Kampfar, While She Sleeps i Udo Dirkschneider, który wystąpi aż dwukrotnie.

Wacken Open Air 2020: Anihilator będzie promował nową płytę

Annihilator to jeden z najważniejszych metalowych zespołów pochodzących z Kanady. Jego muzyka zawiera elementy thrashu, speed metalu, a nawet metalu progresywnego. Takie płyty formacji, jak „Never, Neverland” z 1990 czy „Refresh The Demon” z 1996 należą do metalowej klasyki.

Przeczytaj także

Siłą napędową zespołu jest lider i multiinstrumentalista Jeff Waters, który zawsze dobierał do składu kapeli niezwykle utalentowanych artystów. Nieśmiertelne hymny, takie jak "King Of The Kill", nie powstały więc przypadkowo.

Zespół pracuje obecnie nad nową płytą, której wydanie planowane jest na początek 2020 roku.

Wacken Open Air 2020: Overkill powróci na Wacken po ośmiu latach

Overkill gościł na niemieckim festiwalu w 1997 i 2012 roku. Ty razem przyjedzie promować swój ostatni album "The Wings of War" wydany w lutym 2019 roku.

Niezniszczalna załoga przesympatycznego Bobby'ego "Blitza" Ellswortha i Carlosa "DD" Verniego zdaje się przeczyć prawom biologii. Choć istnieje już blisko cztery dekady, od wielu lat trzyma wspaniały poziom na albumach i koncertach, będąc jednymi z najwspanialszych ambasadorów thrash metalu. Wydany niedawno materiał live "Live in Overhausen", zarejestrowany w niemieckim Oberhausen, tylko to potwierdza.

Wacken Open Air 2020: Festiwal wyprzedał się w dobę

21 godzin. Tyle potrzebowali fani Wacken Open Air na wykupienie wszystkich biletów na imprezę, która wystartuje dopiero za rok. 31. edycję festiwalu zaplanowano na 30 lipca 2020 roku, a wydarzenie ma trwać do 1 sierpnia.

Tuż po zakończeniu tegorocznego Wacken Open Air, 5 sierpnia na stronie pojawiła się możliwość zakupu biletów na koncerty w przedsprzedaży. 75 tysięcy wejściówek wyprzedało się w niecałą dobę, a karnety zakupili festiwalowicze z 83 krajów.

Zobacz również: Hammerfall i Battle Beast wystąpili na Wacken Open Air 2019. Kiedy zagrają koncerty w Polsce?
 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.