Paddy and the Rats ogłosił trasę koncertową po Europie. Kiedy grupa zagra w Polsce?

Romana Makówka
26.09.2018 15:52
Paddy and the Rats ogłosił trasę koncertową po Europie. Kiedy grupa zagra w Polsce? Fot. materiały prasowe

Sprawdźcie, gdzie kupicie bilety na koncert zespołu Paddy and the Rats w Polsce.

Paddy and the Rats, celtic punk rockowa formacja z Miskolc na Węgrzech, ogłosiła jesienną trasę koncertową 2018. Wśród ponad trzydziestu koncertów planowanych w całej Europie znajduje się również Polska. Węgrzy zagrają w Krakowie 17 listopada 2018 w ramach festiwalu Punk Folk Celtic Fest 2018.

Paddy and the Rats na Punk Folk Celtic Fest 2018

Grupa powstała w 2008 z inicjatywy muzyków posługujących się pseudonimami Paddy (gitara akustyczna, śpiew), Joey (gitara elektryczna) i Vince (gitara basowa). Chwilę później muzycy zwerbowali do składu perkusistę Seamusa, a także Sama i Sonny'ego, odpowiedzialnych za brzmienia instrumentów ludowych, m. in. akordeonu, skrzypiec czy dud szkockich.

Zespół dzięki licznym koncertom na terenie swojego kraju zyskał szybko dużą popularność, co pozwoliło mu na wydanie w 2009 debiutanckiej płyty zatytułowanej „Rats On Board”, która zawierała przeróbki irlandzkich i szkockich przyśpiewek ludowych oraz garść materiału autorskiego.

Obecnie zespół zaliczany jest do czołówki celtic punk rocka. Na swoim koncie ma 5 albumów, z których wydany w tym roku „Riot City Outlaws” zyskał ogromną przychylność zarówno fanów jak i krytyków gatunku.

Z tej właśnie płyty pochodzi utwór „Castaway”:

Paddy and the Rats gra z iście celtycką mocą, używając do tego akordeonu, skrzypiec, mandoliny i szkockich dudów. W jego muzyce nie brakuje także pirackiej nuty.

Punk Folk, Celtic Fest 2018 w Krakowie - bilety

Pierwszy w Polsce festiwal muzyki celtic i punkfolkowej, na którym zespół wystąpi w roli headlinera, odbędzie się w Krakowie w 2018 i na pewno zainteresuje fanów irlandzkich melodii z punkrockowym pazurem. Paddy i jego szczury pojawią się w towarzystwie innych folk rockowych formacji: Jolly Jackers, Molly Malone's, O'Hamsters, Selfish Murphy i Cheers. Nad festiwalem patronat objął portal Antyradio.pl

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Bilety w przedsprzedaży kosztują 70 złotych, zaś w dniu koncertu 90 złotych. Wejściówki znajdziecie na ebilet.pl i Ticketmaster.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.