Paddy and the Rats wystąpił na Punk Folk Celtic Fest 2018 [GALERIA]

Romana Makówka
19.11.2018 17:09
Paddy and the Rats w Krakowie|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Celtic punkrockowa formacja z Miskolc na Węgrzech, Paddy and the Rats, zagrała w Krakowie 17 listopada 2018. Koncert odbył się w ramach festiwalu Punk Folk Celtic Fest 2018.

Paddy and the Rats zaliczany jest do czołówki celtic punkrocka. Na swoim koncie ma 5 albumów, a wydany w 2018 roku „Riot City Outlaws” zyskał ogromną przychylność zarówno fanów jak i krytyków gatunku. Mawia się o muzykach, że ich twórczość to spotkanie The Dubliners z The Clash i jest to bardzo trafne porównanie.

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków posługujących się pseudonimami Paddy (gitara akustyczna, śpiew), Joey (gitara elektryczna) i Vince (gitara basowa). Chwilę później muzycy zwerbowali do składu perkusistę Seamusa, a także Sama i Sonny'ego, odpowiedzialnych za brzmienia instrumentów ludowych.

Paddy and the Rats na Punk Folk Celtic Fest 2018 [GALERIA]

Zobaczcie jak zaprezentowała się załoga Paddiego w Krakowie:

Dzięki licznym koncertom na terenie swojego kraju, Paddy i jego szczury zyskały dość szybko sporą popularność, co pozwoliło im na wydanie w 2009 debiutanckiej płyty zatytułowanej "Rats On Board". Album zawiera przeróbki irlandzkich i szkockich przyśpiewek ludowych (min. "Drunken Sailor", "Bully In The Alley") oraz garść materiału autorskiego ("Six Rat Rovers", "Freedom"). Obecnie muzycy mają ugruntowaną pozycję na rynku, liczne grono wiernych fanów oraz koncertują po niemalże całej Europie.

Punk Folk Celtic Fest po raz pierwszy w Polsce

Pierwsza edycja Punk Folk Celtic Fest 2018 zgromadziła liczne grono miłośników gatunku i należy nadmienić, że był to pierwszy w Polsce festiwal, na którym wystąpiło aż tylu klasyków gatunku. Oprócz Paddy and the Rats, krakowska publiczność zobaczyła również występy Jolly Jackers, Molly Malone's, O'Hamsters, Selfish Murphy oraz Cheers.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.