Pain Of Salvation zagrał w Krakowie [GALERIA]

Romana Makówka
03.09.2018 14:52
Pain of Salvation w Krakowie|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Obejrzyjcie zdjęcia z krakowskiego koncertu Pain of Salvation.

 Pain of Salvation zagrał dwa koncerty - 1 września 2018 w Warszawie w klubie Progresja Music Zone oraz 2 września 2018 w krakowskim klubie Studio. Historia grupy sięga roku 1984 - właśnie wtedy 11-letni Daniel Gildenlӧw założył w mieście Eskilstuna grupę Reality, która po kilku zmianach składu zmieniła w 1991 roku nazwę na Pain of Salvation.

Formacja należy do najważniejszych wykonawców europejskiej sceny metalu progresywnego. Debiutancki krążek Pain of Salvation zatytułowany „Entropia” pojawił się w 2007 roku, ale to właśnie krążki „The Perfect Element I” i „Remedy Lane” uznawane są dziś za klasykę progresywnego metalu.

Szwedzi promują najnowszy album studyjny, „In The Passing Light Of Day”, który ukazał się 13 stycznia 2017. Krążek został zainspirowany ciężką chorobą lidera, który kilka lat temu zachorował na martwicze zapalenie powięzi. Na tę chorobę zmarł Jeff Hanneman z grupy Slayer. 

Daniel Gildenlӧw jednak wrócił do formy i dał świetny koncert w krakowskim klubie Studio. Zobaczcie, jak formacja wypadła przed publicznością.

Pain of Salvation w Krakowie [GALERIA]

Przed gwiazdą wystąpiła włoska grupa Kingcrow, która również wykonuje metal progresywny. Formacja ma na swoim koncie 6 studyjnych albumów i dyskografię zamyka wydawnictwo „Eidos” z 2015 roku. Kingcrow obecnie pracuje nad krążkiem „The Persistence”.

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.