Pendragon w Polsce! Zagra w trzech miastach

trustekpan trustekpan
25.09.2014 13:20
Pendragon w Polsce! Zagra w trzech miastach Fot. materiały prasowe

W połowie października, legenda brytyjskiego rocka progresywnego zagra w Poznaniu, Bydgoszczy i Katowicach. Koncert będzie promować ich najnowsze, dwupłytowe wydanie.

4 października Pendragon rusza w trasę po Europie, promującą najnowszy, studyjny album „Men Who Climb Mountains”. Zespół startuje z Megadaze w UK, gdzie bilety rozeszły się już pierwszego dnia sprzedaży. Cała trasa potrwa miesiąc, a koncerty gościnnie otwierać będzie Gary Chandler (Jadis). 14, 15 i 16 października Pendragon zagra w Polsce.

Album "Men Who Climb Mountains"

Dwupłytowe wydawnictwo najnowszego albumu, zawiera 9 premierowych utworów w klimacie poprzednich 2 krążków zespołu. Na bonusowym CD znajdują się akustyczne wersje największych przebojów Pendragona, w wykonaniu lidera formacji, Nicka Barretta.

Myślę, że to jest tak jak w przypadku malowania obrazów. Może już namalowałeś sporo obrazów, ale zawsze gdy przykładasz pędzel do materiału nigdy nie wiesz jaki będzie końcowy efekt. Dlatego ludzie to robią, bo chcą osiągnąć na tyle wysoki poziom, aby dzieło wychodziło wprost z ich umysłów. Nigdy nie wiesz co otrzymasz na samym końcu procesu tworzenia. To też jak szef kuchni, który robi posiłki – przyrządzając jedno danie nie będzie czuł się dostatecznie dobry. Tworząc więcej zawsze będzie bardziej kreatywny – to się odnosi właśnie do gotowania, malowania, komponowania muzyki. Zawsze jest jakaś tajemnica – nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć. Dlatego wrażenia jakie towarzyszą podczas nowego procesu tworzenia przypominają jakbyś to robił pierwszy raz od samego początku. Oczywiście masz już więcej wiedzy i doświadczenia jak dany instrument ma zabrzmieć, ale mimo tego cały czas poszukujesz czegoś nowego. Nieraz myślisz, że akurat ten album jest Twoim najlepszym, ale kolejny może być jeszcze lepszy.

Do końca października album będzie dostępny wyłącznie w oficjalnym sklepie Metal Mind Productions: shop.metalmind.com.pl, potem, 3 listopada trafi do ogólnej sprzedaży. Na stronie, dostępna jest również płyta z podpisem Nicka Barretta.

Nagranie promujące album.

Tracklista:

CD 1:
1.Belle Âme
2.Beautiful Soul
3.Come Home Jack
4.In Bardo
5.Faces of Light
6.Faces of Darkness
7.For When The Zombies Come
8.Explorers of the Infnite
9.Netherworld

CD 2:
Nick Barrett solo acoustic 2013:
1. The Voyager
2. A Man of Nomadic Traits
3. This Green and Pleasant Land
4. Nostradamus
5. Paintbox
6. King of the Castle
7. Indigo
8. The Freakshow
9. Masters of Illusion
10. Space Cadet
11. The Edge of the World
12. It's Only Me

trustekpan trustekpan Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.