Pixies zagra koncert w Polsce w 2016

Justyna Kierzkowska
06.07.2016 10:40
Pixies zagra koncert w Polsce w 2016 Fot. materiały prasowe

Grupa zagra 16 listopada 2016 roku w Hali Arena w Poznaniu, w ramach nadchodzącej światowej trasy koncertowej. Sprawdźcie, ile będą kosztowały bilety i co czeka fanów zespołu na koncercie.

W związku z premierą najnowszego albumu studyjnego Pixies „Head Carrier kapela wyruszy w światową trasę koncertową 2016-2017, której pierwsza odsłona będzie miała miejsce w Europie w listopadzie 2016 roku. Drugim przystankiem na trasie Pixies będzie koncert w Polsce, który odbędzie się 16 listopada 2016 w Hali Arena w Poznaniu.

Grupa ogłosiła, że jej druga „poreaktywacyjny” płyta będzie miała premierę 30 września 2016 roku nakładem jej własnej wytwórni Pixies Music we współpracy z [PIAS]. Na longplayu znajdzie się 12 utworów wyprodukowanych przez Toma Dalgety, znanego także m.in. ze współpracy z Killing Joke czy Royal Blood. Sesja nagraniowa odbyła się w Londynie w Rak Studios i trwała od połowy lutego 2016 do połowy marca 2016 roku. Okładka „Head Carrier” została zaprojektowana przez wieloletniego współpracownika zespołu, Vaughana Olivera. Album promuje kompozycja „Um Chagga Lagga”.

Przeczytaj także

Zespół w składzie Black Francis, Joei Santiago i David Lovering przyjął do swojego składu nową basistkę, Paz Lenchantin, znaną z wcześniejszych występów w Zwan czy A Perfect Circle. Od stycznia 2014 roku Paz koncertowała z zespołem, odegrała także bardzo znaczącą rolę przy powstawaniu najnowszego krążka. Jej głos będzie można usłyszeć w piosence „All I Think About Now”.

Album zostanie wydany zarówno fizycznie, jak i w dystrybucji cyfrowej. Limitowana edycja deluxe będzie dostępna jedynie za pośrednictwem strony pixiesmusic.com. W boxie znajdzie się CD, 180-gramowy winyl, 24-stronicowy booklet z tekstami piosenek i grafikami Vaughana Olivera. Również tylko na stronie dostępny będzie specjalny pakiet rozszerzający wersję deluxe o t-shirt oraz plakat.

Bilety

Wejściówki w cenach od 179 zł będą w sprzedaży od piątku 8 lipca 2016 roku, od godziny 10:00, wyłącznie w sieci sprzedaży Eventim.

Wybieracie się na koncert Pixies do Poznania?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.