Pol'and'Rock 2018: Uczestnik twierdzi, że został pobity i wyzwany od faszystów. Policja przyjęła zgłoszenie

Aleksandra Degórska
08.08.2018 16:20
Pol'and Rock festival: uczestnik został pobity przez ochronę|undefined Fot. P.Dziurman/REPORTER/East News

Jeden z uczestników miał zostać pobity przez ochronę i okradziony. Policja bada sprawę.

Według raportu policji na Pol'and'Rock Festival 2018 doszło do 213 przestępstw oraz 849 wykroczeń. Na imprezie zawsze panuje świetna atmosfera, ale nie wszyscy będą dobrze wspominać tegoroczną edycję festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

Jak podaje TVP Info jeden z uczestników Pol'and'Rock Festival, pan Grzegorz, był na koncercie pod sceną i poprosił pewnego festiwalowicza o to, żeby „podstawił mu kolano”. Chciał bowiem zrobić zdjęcie dla wokalisty zespołu. Do tego jednak nie doszło, bo - według jego relacji - zaatakowali go ochroniarze, pobili i zaczęli wyzywać od faszystów. Następnie mieli go wrzucić do furgonetki i wywieźć za miasto. 

Tak poszkodowany opisał tę sytuację dla TVP Info, poprzez platformę Twoje Info:

Wywieźli mnie na obrzeża Kostrzyna, tam jeszcze raz mnie pobili. Ściągnęli mi z palca obrączkę ślubną w kształcie sygnetu, mówiąc, że to jest za podwózkę do tego lasu. Napsikali mi gazem, zanim mnie wywlekli z samochodu, potem wywlekli mnie jakieś 50 metrów do zagajnika. Tam mnie jeszcze raz pobili, jeszcze raz napsikali gazem, no i uciekli.

Pan Grzegorz stracił przytomność, a gdy doszedł do siebie obawiał się, że może mieć pękniętą czaszkę. Wyznał, że powodem takiego potraktowania mogła być jego patriotyczna koszulka nawiązująca do powstania styczniowego.

Pol'and'Rock Festival 2018: Uczestnik został pobity i wyzwany od faszystów?

Poszkodowany wyznał dla TVP Info, że każdy ma prawo mieć takie, a nie inne poglądy i nie powinien być za to bezpodstawnie pobity:

Nikt nie powinien mnie tak potraktować. Jeśli uważali, że byłem zagrożeniem na tej scenie, powinni mnie spacyfikować i wezwać policję. Nikt nie ma prawa mnie wywozić i kopać w lesie, obrabować.

Nadkomisarz Marcin Maluda, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim, wyznał dla TVP Info, że przyjęto zawiadomienie. Zostało ono zakwalifikowane jako rozbój ze względu na to, że doszło do kradzieży. Policja zabezpiecza monitoring, przesłuchuje ochroniarzy i zbiera materiał dowodowy.

Redakcja Onet.pl w rozmowie z rzecznikiem prasowym WOŚP, Krzysztofem Dobiesem, dowiedziała się, że na razie policja nie posiada dowodów, które mogłyby potwierdzić zeznania pana Grzegorza:

Czekamy na ustalenia policji, czy to w ogóle jest prawda. Na razie mamy relację jednego człowieka i nie widzimy poza nią żadnych dowodów wskazujących, że to zdarzenie miało taki przebieg, jak opisano.

Serwis Antyradio.pl postanowił również zapytać organizatorów o to, czy wpłynęło do sztabu Pol'and'Rock Festival 2018 zawiadomienie w tej sprawie. Jurek Owsiak wyznał, że nie doszło do takiej sytuacji. Na pytanie dotyczącego tego, czy policja zwracała się do organizatorów w tej sprawie, Owsiak odpowiedział:

Policja poprosiła raz o monitoring spod dużej sceny. Czy w tej sprawie – nie wiemy.

Pol'and'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Kolejna edycja imprezy odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentowali się wykonawcy z Polski i ze świata m.in. Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Antyradio objęło patronat nad Pol'and'Rock Festival 2018 i na terenie imprezy pojawił się specjalny namiot Antyradia. Zobaczcie również, jak fani bawili się w strefie Antyradia 1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.